Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A vízilabdában/kézilabdában...

A vízilabdában/kézilabdában miért annyira fontos a magasság?

Figyelt kérdés
Még gyermekkoromban szerettem volna kipróbálni és nagy álmom volt hogy valamelyikben sikereket érjek el, de akkor sokan lebeszéltek róla, arra hivatkozva, hogy nem való nekem. Egyébként most vagyok 22 éves és 176 cm (férfi), szóval így utólag belegondolva tényleg nem lett volna sok értelme. De nem értem, a futballban is fontos a fizikum, mégis sok alacsony focista van, míg a kézilabda/vízilabda játékosok szinte kivétel nélkül 190+ magasak.

2014. jan. 20. 21:26
 1/3 anonim válasza:
Hello , en nemreg hagytam abba a kezilabdat , 15/F 196 cm ... a fociban azert vannak hátrányban a magasak mert nincs annyira lent a súlypontjuk es nem tudnak annyira jól gyorsulni , a kezilabdaban is kell sprintelni de a belso poziciokban fontos a magassag , a vedok altalaban 100 kilo felettiek es ezt nem lehet elvarni 170 cm magas emberektol :) minnel magasabb vagy annal nagyobb izomtomeget lehet radepiteni es 1v1 ben az nem mindegy milyen eros vagy
2014. jan. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, a tömeg miatt is, meg azért, mert azért mindkét sportban blokkoló kezeket, emberkéket kell átdobálni több poszton, azt meg 2 méterrel, 80 centis kézzel azért könnyebb, mint 170-nel :)
2014. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Meg ameddig egy kartempó 190-200 embernél az 2 tempó mondjuk egy kisebb embernél, mármint vízilabdában :) Sajnos én se számítok nagynak. 176 15/f
2014. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!