Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A megye 3 legjobb kapusai...

A megye 3 legjobb kapusai közé szeretnék tartozni ehhez milyen edzés tervet javasoltok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem eszt a posztot meg sokan is mondták már hogy megy a v édéds de szerintem van még hová fejlődnöm és heti 2 foci edzésem van.

2013. okt. 3. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Heti 2 nagyon kevés. A focisták asszem 6-7x is edzenek. De ha ennyi van kérd meg haverodat vagy csapattársadat hogy rúgjon neked külön kapura ezzel te is meg ő is fejlődik. A kapusoknak jó fizikum kell szögleteknél csinálhatsz tehát izomépítő edzést is. Jól kell ugranod vetődnöd. Jó reflexek kellenek. Reflexet mondjuk teniszlabda elől elugrálás segíti. Meg az edzőt is kérdezd meg nem vagyok kapusedző.
2013. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az első picit sokat mondott, heti 6ot a profik edzenek :D


én azt tanácsolom, nézz neten kapusedzéseket, nagyon sok van, és a heti két edzés mellé hetente 1-2 külön kapusedzést haverokkal, esetleg más kapus ismerősökkel a neten látott formákból

(ezek között van felszerelés igényesebb (mikor ilyen trambulin félére dobják a labdát, és random pattan vmerre), de van, amihez csak 3 ember kell és 2 labda - szembe állsz a kapuval, és mikor egyik szól megfordulsz, a másik meg rálövi; egyik megindul közepes tempóval labdával a kapu felé, te mellette sprintelsz, és aztán x ponton rárúgja, te meg kivéded :D


vagy Bicskei Bertalan - A kapusok könyve c könyvet szokták még ajánlani :)

esetleg "766 futballkapus játék és gyakorlat", amiben konkrét edzésmódszerek vannak


aztán hajrá

2013. okt. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!