Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért nem azt a mozgást...

Miért nem azt a mozgást végzik el sokszor ahhoz hogy magasabbra ugorjanak, amit ugrás közben is végzünk? (kosárlabda)

Figyelt kérdés

Mert ugye van számos edzésterv,mások pedig konditeremben edzenek

Engem az érdekelne,hogy ha csak egyszürűen csinálok rendszeresen x ugrást,akkor nem fog megnőni az emelkedésem?

Már próbáltam és éreztem is hogy használja az izmokat(főként természetesen a vádlit és a combot)

Remélem lehet érteni hogy mit szeretnék megtudni


2013. aug. 18. 11:23
 1/1 anonim válasza:

De meg fog nőni, velem is így volt. Kitartással, persze. Amikor elkezdtem kosarazni alig értem fel ugrásnál az alacsonyított gyűrűt. Minden ugrásnál, ziccernél, lepattanónál olyan magasra ugrottam amilyenre csak tudtam. Aztán amikor már jobban éreztem magam a pályán és észrevettem, hogy kicsit nagyobbat ugrom, elkezdtem próbálgatni a zsákolást még csak az alacsony gyűrűre. nem ment, de egyre közelebb értem, aztán néha meg már be tudtam húzni. Mindig próbálgattam amennyit lehetett. Most az alacsonyabb palánkra már két kezes tomahawk meg az alley oop is simán megy. Rendes magasságú palánkon olyan erővel húzztam be egyszer, hogy valami kilazult a gyűrű mögött, és most felfelé áll. Ennek elérésében 90% ugrálás-gyakorlás volt, mert szerintem kicsit a néha elkövetett sprintelés/guggolások is növelték a kifejtett erőt. FONTOS azonban, hogy ez csak az EGY LÁBAS, labdavezetésből indított zsákolásra vonatkozik, és bár a két lábas ugrásom is megnőtt, rendes palánkra nem tudok vele zsákolni. Mostanában fogok elkezdeni két lábra edzeni. Nem hiszek a konditermes súlyemelgetéses módszerekben, inkább most is ugrálni fogok, de sokkal intenzívebben kell csinálnom, mint azelőtt, guggolásból felugrás, egy lábas ugrálgatások, ilyesmi. Neked is ezt tanácsolom, valamint, hogy a pályán is minél többet, és nagyobbat ugorj, gyakorolj, akár otthon is járj ugrálva.

Sok sikert!

2013. aug. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!