Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kettős spirális sípcsonttörés...

Kettős spirális sípcsonttörés mennyi idő alatt gyógyulhat meg teljesen? (14 éves fiam)

Figyelt kérdés

A 14 éves Gábor fiam sajnos szűk 2 héttel ezelőtt (2012. okt. 1.) focizás közben kapott egy rúgást a jobb sípcsontjára.

Egyből látszott, hogy nagy a baj. De hogy mennyire nagy a baj, az csak a kórházi vizsgálatok során derült ki. Két helyen is eltört a sípcsontja, hogy ez még ne legyen elég. Az is kiderült, hogy mindkettő spirális törést jelent.

Meg is műtötték.

A jobb lábát combtőtől begipszelték. Ez fekvőgipszet jelent és 8 hétre (2 hónapra). A gipsz levételre 2012. dec. 3-án kerül sor.

Mikor kezdhet el újra edzeni?



2012. okt. 14. 23:15
1 2
 11/11 anonim válasza:

A kérdésben szereplő személy Én vagyok.


A kérdező (6. és 10.) hozzászólásaiban szereplő két időszakot javítanám.


Nov. 15-i kontroll után még sajnos nem került le a lábamról a gipsz. A Következő kontroll nov. 29-én volt a fekvőgipszet csak akkor vették le. Az első "járógipszet" csak és kizárólag mankóval használhattam. Az első "járógipszes" kontrollra a karácsonyi és az újévi ünnepek valamint a sérülésem gyógyulásának felgyorsulása miatt dec. 21-én került sor. Azután a doki tanácsára fokozatosan egyre többet terhelhettem. Az első iskolai napomra a sérülést követően jan. 3-án (azaz a téli szünet után) került sor. A járógipszet jan. 30-án vették le a lábamról.


Gyógytorna:

4 hét, heti 3 alkalom


Az iskolai tesióra alól október 2-tól először dec. 21-ig (fekvőgipsz levételig), majd jan. 31-ig (járógipsz levételét követő napig) aztán jött az orvosi döntés, hogy az egész tanévre (jún. 15-ig) megadják a felmentést.


A felmentést viszont az iskolám házirendje meg kell, hogy erősítse az iskolaorvos. (Ami természetesen minden esetben megtörtént!!!)

2013. ápr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!