Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kettős spirális sípcsonttörés...

Kettős spirális sípcsonttörés mennyi idő alatt gyógyulhat meg teljesen? (14 éves fiam)

Figyelt kérdés

A 14 éves Gábor fiam sajnos szűk 2 héttel ezelőtt (2012. okt. 1.) focizás közben kapott egy rúgást a jobb sípcsontjára.

Egyből látszott, hogy nagy a baj. De hogy mennyire nagy a baj, az csak a kórházi vizsgálatok során derült ki. Két helyen is eltört a sípcsontja, hogy ez még ne legyen elég. Az is kiderült, hogy mindkettő spirális törést jelent.

Meg is műtötték.

A jobb lábát combtőtől begipszelték. Ez fekvőgipszet jelent és 8 hétre (2 hónapra). A gipsz levételre 2012. dec. 3-án kerül sor.

Mikor kezdhet el újra edzeni?



2012. okt. 14. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Erre csak annyit tudok mondani, hogy kérdezze meg az orvost.


Nekem volt zöldgallytörésem a csuklómon (ami ehhez képest pic.safüst) és még így is kellet egy kis idő amíg ugyanúgy éreztem, mint azelőtt.

2012. okt. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Törés begyógyulása után 2-3hónap pihentetés , utánna mehet a laza edzés .

Amúgy nem vicc , itass vele marha sok tejet .

2012. okt. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


A második hozzászólótól kérdezném:


Volt-e tapasztalata az ügyben?

Maga a törés mennyi idő alatt gyógyulhat meg?

Számítsuk-e arra, hogy a fekvőgipsz után (esetleg) járógipszet is kap?

Ha igen. Mennyi időre?

Mikor játszhat újra?


A tejes tanácsot köszönöm!

2012. okt. 17. 06:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt eltörve , régebben ugyanígy fociban .

Kb 3-4hónap volt mire rendbe jött , de azt mondta az orvos hogy 1 jó ideig ha focini is akarok ne erőltessem meg , rá 4hónapra normálisan játszottam és semmi bajom nem volt .

De ha csak azt nézed hogy a profik is törés után elég hosszú időt kihagynak . Ha azt veszed David Villa most nemrégiben tért vissza focizni , tavaly decemberben tört el a lába .. szóval bő 9-10hónap kihagyása volt ... persze őt ezért is fizették .

2012. okt. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én tej helyett sovány túrót és sajtot ajánlanék (szóval mindkettőből zsírszegényet). Ezekben is van kálcium, de nem gátolják az emésztést úgy, mint a tej. Valamint javaslom, hogy nézzen utána a lenkei termékeknek, nem annyira olcsó, de megéri:)
2012. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ma délelőtt voltunk kontrollon Gáborral. Jól halad a gyógyulással. Várhatóan két hét múlva (nov. 15.) leveszik a lábáról a fekvőgipszet.
2012. okt. 31. 14:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Előző, neked ezek a dátumok így fel vannak írva? :)))

Vagy fejből megy? :)

2012. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem fejből mennek, hanem fel vannak írva.
2012. nov. 3. 16:56
 9/11 anonim válasza:

Én nekem tavaly volt sípcsonttörésem volt.

Szerencsére nem volt ennyire súlyos.

Nekem a teljes gyógyulás: 1 hónap fekvőgipsz, 2 hónap járógipsz és 1 hónap gyógytorna. (Mivel a járógipszes időszak alatt fokozatosan terhelhettem a lábam.)

F/17


Hogy halad a fiad a gyógyulással?

2013. ápr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

November 15-én voltunk persze kontrollon Gáborral.


A kontroll során kiderült, hogy felgyorsult a gyógyulás.


Járógipszet kapott, amelyben már fokozatosan terhelhette a lábát.


1 hónappal később (dec. 14.) volt újabb kontroll, ahol újra pozitív jelzést kaptunk a sérülésével.


A járógipsz viszont jan. 16-án került le a lábáról.


Utána következett a gyógytorna.

Heti 3 alkalom 2 héten keresztül.


Bár a gyógyulás teljesnek bizonyult, a doki döntése értelmében egész tanévre szóló testnevelés alóli felmentést kapott.

2013. ápr. 14. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!