Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Sípcsonttörés után mikor...

Sípcsonttörés után mikor focizhatok újra? (13 éves vagyok)

Figyelt kérdés
Két héttel ezelőtt történt ez a súlyos sérülés egy iskolai focitornán. Már több mint 4 éve minden féle foci eseményen aktívan részt veszek és természetesen reményeim szerint a sérülés után is részt fogok. (Jelenleg fekvőgipszben vagyok még 4 hétig.)

2012. okt. 4. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ilyen sérülés után inkább vonulj vissza
2012. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nekem is volt egyszer 17 évesen, több mint 3 hónapig nem edzhettem .

de ahogy tudom legalább 2 hónap, de a sérüléstől függ.

2012. okt. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az első hozzászólónak a válaszára jelezném, hogy nincs szándékomban visszavonulni.

A második hozzászólónak köszönöm a biztatást és remélem mihamarabb focizhatok újra.

Várom a további válaszokat!

2012. okt. 5. 21:05
 4/12 anonim válasza:
Legfontosabb az akaraterő! És ne is hagyd abba én se hagynám abba mert a futball az életem . valahogy úgy 3-4 hónap kihagyás + mire újra megerősödik a lábad .. Hát szerintem kb fél év mire ugyanúgy tudsz focizni mint előtte (szerintem!!) Nem tudom. De soha ne add fel ! 14/F
2012. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne félj, rendbejön a lábad! Fiatal vagy még, egy súlyosabb csonttörés is szépen meggyógyul még ilyenkor!


Műteni is kellett a lábad, ugye?

2012. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, kellett műteni!

A kezelőorvosom is mondta, hogy a fiatal korom miatt várhatóan gyorsabb lesz a felépülésem, de így is legalább 4 hónap mire legalább edzhetek.



A második hozzászólótól kérdezném: Neked milyen sérülésed volt?

2012. okt. 7. 16:47
 7/12 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam kontrollon.

Szerencsére úgy tűnik, hogy gyorsabban gyógyul a vártnál, így a fekvőgipszet járógipszre cserélte az orvos, ami kb. 4-6 hétig lesz rajtam.

De mivel az elmúlt négy hétben fekvőgipszben voltam, így "újra" meg kell tanulnom járni, még ha jelenleg még járógipszben is és mankó segítségével.

A suliba menetelről legkorábban a két hét múlva esedékes kontroll után lehet szó, ahogyan esetleg a könnyített gipszről is.

2012. okt. 30. 21:35
 8/12 anonim válasza:

Nekem 1 évvel ezelőtt volt egy sípcsonttörésem.


Én rajtam összesen 4 hétig volt fekvőgipsz, de 8 hétig viszont járógipszben voltam. Utána következett 1 hónap gyógytorna.


6 hét után viszont fokozatosan (egyre nagyobb mértékben) terhelhettem) a gipszes lábamat.


A teljes gyógyulás 4 hónap.


Én előtte és azóta is, bár csak hobbi szenten, de folyamatosan focizok. (Immáron 7 éve)


F/17

2013. ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Rendbe jött már a sérülésed?
2013. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Hogy állsz a gyógyulással?


Kaptál felmentést tesi alól?

2013. ápr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!