Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Sípcsonttörés után mikor...

Sípcsonttörés után mikor focizhatok újra? (13 éves vagyok)

Figyelt kérdés
Két héttel ezelőtt történt ez a súlyos sérülés egy iskolai focitornán. Már több mint 4 éve minden féle foci eseményen aktívan részt veszek és természetesen reményeim szerint a sérülés után is részt fogok. (Jelenleg fekvőgipszben vagyok még 4 hétig.)

2012. okt. 4. 20:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy ilyen sokáig nem reagáltam.


A sérülés szept. 19-én történt. Akkor fekvőgipszet kaptam. A gipszcserére okt. 29-én került sor, ami 40 napot jelentett fekvőgipszben. Akkor megkaptam a járógipszet.


November 15-én voltam újabb kontrollon. Maradt a járógipsz.

Iskolába már mehettem, de csak mankóval.


Újabb két hét múlva (nov. 30.) volt ismét kontrollom.


A járógipsz akkor is maradt, de már mehettem suliba, valamint azt a tanácsot kaptam a dokitól, hogy próbáljam egy-egy rövidebb időre "elhagyni" a mankót és nyugodtan álljak rá teljes testsúlyommal a sérült lábamra.


A következő kontrollra már jan. 17-én került sor.

Végre "megszabadultam" a járógipsztől is.



A felmentésre utalván: A sérülés másnapjától (szept. 20.) a gipszlevételig (jan. 17.) volt először felmentésem. De a gipszlevétel után a szakorvos már a teljes II. félévre (jún. 15.) megkaptam a teljes körű felmentést Testnevelés alól.


Úgy látszik egyébként, hogy "teljesen" rendbe jött a sérülésem. Bár az tény, hogy műtét során betett csavarok kivételére csak ápr. 29-én kerül sor.

2013. ápr. 13. 23:02
 12/12 A kérdező kommentje:

Április 29-én két csavart kivettek a lábamból, de kettő viszont bent maradt. Azokat majd július 30-án kerülnek kivételre.

A járógipsz levételét követően következett a gyógytorna. Az kb. 1 hónap volt. Az utolsó kezelés febr. 18-án volt.

Ezután fokozatosan elkezdtem a rehabilitációs edzéseket, majd a csavar kivételt követően (ápr. 29.) is hamarabb (máj. 6.) elkezdhettem az edzések folytatását.

2013. máj. 14. 21:29
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!