Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hörghurut gyógyulhat gyógyszer...

Hörghurut gyógyulhat gyógyszer nélkül? 37 hetes vagyok

Figyelt kérdés

Először csak torokfájás volt, aztán hőemelkedés. Épp nem ment 38-ig, így nem kellett gyógyszert bevennem.

Most meg maradt a sípolós légzés. Rendbe jön magától? Vagy menjek dokihoz?

2 hetem van még a szülésig. Addig ki kellene kupálódnom.


2011. febr. 4. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Én sosem szedek gyógyszert se hörghurutra, se náthára, se torokfájásra.

teák, infralámpa

2011. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2 hét alatt magától nem fog elmúlni.

Ha nem akarsz antibiotikumot vagy valami hasonlót, keress fel egy homeopatát inkább. Tapasztalatból beszélek.

2011. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

első

simán eltart 2-3 hétig, főleg iylen hideg téli időben

2011. febr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igyál Vöröshagymahéja teát! Ne ijedj meg nem rossz ízű, mondom én aki a hagymát szinte minden formában utálom. 1-2 nap alatt ki szokott kupálni, jó köhögésre, hörghurutra, sima náthára , megfázásra is.

4 ek cukrot karamellizálsz, majd amikor világos aranybarna a cukrod, felöntöd vízzel és megvárod, hogy a cukor feloldódjon és forrjon, ezután tegyél bele 1 vöröshagymának a héját és főzd 5-10 percig, majd szűrd le és idd meg amilyen melegen csak tudod. Napi 2x-3x is ihatod. Meglátod hamar helyre jössz. Kellemes karamell íze van.

2011. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, és mivel szoptatok, nem szedtem be gyógyszert. Igaz, így 2-3 nappal tovább tart, mintha szedtem volna. Egyél mézet, szopogass Negrot vagy vmilyen töltött cukorkát és igyál teát (hársfa, kamilla). Még 1-1 kanál lándzsás utifüvet is bekaptam esténként.
2011. febr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azok kedvéért írom, akik majdrákeresnek hasonló problémával erre a kérdésre:


Elmentem inkább a házidokimhoz, mert ugye hétvége jön, én meg 2 hét múlva szülnék. Nem ártana, ha rendbe jönnék, nem pedig mindenféle szövődményt szednék össze.


A dokimról tudom, hogy nem olyan gyógyszerpárti, hogy rögtön mindenfélével tömjön, csak, h aindokolt.

Azt mondta, antibiotikum nem kell, de írt fel hörgőtágítót (Euphylong 100 mg retadr kapszula theofillin) és egy szirupt, ami meg segíti a felhalmozódott "piszkok" kiürülését a hörgőktől (Suspensio terpini).

Meg írt eukaliptusz olajat. Az azzal való gőzölés is segít.


Szóval inkább megkérdezni a házidokit, hogy mi a teendő!

2011. febr. 4. 21:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!