Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A röplabdához magasnak kell...

A röplabdához magasnak kell lenni? Izmosít, és ha igen melyik test részeimet?

Figyelt kérdés
Szóval 158 cm vagyok! 15 éves csak azért hogy már nem igazán fogok nőni. Csak az van, hogy látom hogy felugranak és leütik a labdát egy kézzel a földre. Én ezt sose tudom megcsinálni, ugyanis nem érem fel a hálót még ha felugrok se, vagy ezt tanulni kell? Mert szeretnék elkezdeni sportszerűen röplabdázni, de apa nem tartja igazi sportnak, mert nem hiszi hogy abban meg lehet izzadni, meg hogy nem egészséges egy teremben ugrálni. Inkább válasszak valami olyan sportágat amit szabad levegőn lehet csinálni. 5 évig kajakoztam, köszönöm szépen nem tetszett. :// Lovagolok de arra nincs nagyon keretünk ezért kell valami másik sport is. Szeretem a röplabdát, csak nem tudom hogy ha el kezdem ezt csinálni akkor lesz-e valami hatása fizikailag. Szolnok
2011. nov. 16. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen kell magasnak lenni. A liberó poszton nem kell támadni csak védekezni. És izmosít is persze kb minden lényegesebb testrészt. Nyáron pedig ki lehet menni a strandra játszani, van több strandröplabda bajnokság is.
2012. febr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon is meg lehet izzadni a röpiben. Kevesen ismerik igazán ezt a sportot. Magyarországon kicsit a háttérbe szorult az utóbbi időkben sajnos. Egy jó meccs után csavarni lehet az izzadságot a mezből. De ha csak ilyen középsulis tesióra szinten játszák az emberek akkor nem igazán mozognak csak állnak a pályán. De egy rendes mérkőzésen futsz/mozogsz eleget.
2012. febr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én két éve röpizek és egy csomó meccsen voltam már. Nem igaz, hogy nem izzaszt meg. Tapasztalatból tudom:).Nem kell feltétlenül égimeszelőnek lenni. Pl. a mi csapatunkban is vannak 160-nál jóval alacsonyabbak (12-13-14 évesek vagyunk)Minden fontosabbb testrészedet jól átmozgatja, de legfőképp a combra éa a karra van nagy hatással.És nálunk se érik fel a hálót sokan, és mégis tudnak ütni ha felugranak. Olyanor, ha nem éred fel a hálót és nem megy a magasra ugrás, akkor kicsit távolabbról kell ugrani és a lehető legerősebben megütni, mert ha elég erősen ütög, lehet h éri a hálót, de átpörög rajta a lendület miatt. És amúgy igen, amikor felugranak és egy kézzel leütik a labdát, azt tanulni kell. Van külön technikája. A magasra ugrásnál sokat segít, ha az előtte lévő labda magasra ment és van elég időd átgondolni és felugrani. Ilyenkor mind a két kezednek a levegőbe kell lendülnie. Bocsi ha kicsit nagyon kifejtettem a válasz.. Remélem azért tudtam segíteni...Sok sikert a röplabdázáshoz, ha összejön :)
2012. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!