Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan edzek? (bizonytalan...

Hogyan edzek? (bizonytalan vagyok a saját edzéstervemben)

Figyelt kérdés

probléma az hogy már Fél éve kondizom ugy hogy 1 nap kondi(1 órát) 1 nap pihi, eleinte minden rendben volt mert láttam magamon hogy feljlődök de mostanra azt látom hogy megáltak az izmaim a növekedésben.Nincs sok tapasztalatom kondizás terén ezért tudnátok ajánlani egy nagyon hatásos és eredményes edzéstervet?

mostani saját edzéstervem a következők:felülés ferdepadon(5x20),Tárogatás peck-deck gépen(5x10),Fekvenyomás egyenes padon(5x10),Tárogatás egyenes padon(5x10),nyakhoz húzás hátgépen(5x10)ülve egykezes súlyzózás(5x10),állva kétkezes francia rúddal(5x10) aztán befejezésképp csigás letolás(5x10)


2011. márc. 14. 21:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen. :) mégegyszer köszönöm hogy segítettél!
2011. márc. 15. 23:23
 12/17 A kérdező kommentje:
Megvolt az 1. edzésem az edzéstervedből. Megmondom őszintén rendesen elfárandtam a végére :D Egy dolgot furcsáltam az egyik gyakorlatnál a fejfölé nyomásnál azt hogy a vállam iszonyatosan ropogot hallani is lehetett a ropogást. Fájni nem fájt csak kellemetlen érzés volt. Szerinted mi lehet a gond?
2011. márc. 17. 00:00
 13/17 Tyler913 ***** válasza:

Hmm.Hat,lehet,hogy azert,mert meg soha nem csinaltad ezt a gzakorlatot,es szokatlan volt az izuleteidnek a mozgas.Az is lehet,hogy a vegrehajtas nem volt pontos,de sajnos az is elofordulhat,hogy genetikailag nem stabil a vallizuleted.Mindenkeppen figyelj oda a bemelegitesre edzes elott!Ne ess hidegen a sulyoknak,elobb egy kis tekeres biciklin (5-10 perc kozepes tempoval),utana egy kis gimnasztika,mint anno tornaoran (vallkorzes,karkorzes,stb.)

Emellet tanacsolom,hogy ne "akaszd ki" a konyokod se fekvenyomasnal,se fej fole nyomasnal,mindig maradjon egy picit hajlitva a csucsponton is.

Ha 1 honapon belul nem mulik vagy legalabb nem enyhul a ropogas,menj el sportorvoshoz,o biztos tobbet tud mondani,mint en igy latatlanban.

Ha mar megint irtam,elorukkolok par ujabb tanaccsal:

Kiemelten fontosak az edzes "koruli" etkezesek.Soha ne menj edzeni ures gyomorral,elotte 1-2 oraval egyel feherjet es osszetett szenhidratot is tartalmazo etelt.Kozvetlenul edzes utan pedig egyszeru szenhidrat ajanlott nagy mennyisegben (pl. csirkemell+rizs),pl. dextroz (szolocukor) vizben feloldva,vagy akar 2 banan.Sajnalatos,hogy feherjeport nem akarsz fogyasztani,edzes utan nagyon jo,mert gyorsan felszivodik.Mindegy,edzes utan 1 oran belul kovetkezzen ujabb szilard,feherjeben es ossz. szenhidratban gazdag etkezes.Este,lefekves elott pedig turot egyel,vagy korozottkent,vagy edesitoszerrel,de ne cukrosan.

2011. márc. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Tyler913 ***** válasza:
Hu,elb.sztam...A csirkemell+rizs edzes elott es utan 1 oraval,edzes utan a dextroz.Rossz helyre szurtam be,bocsika.
2011. márc. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

AZÉRT FÁJ A VÁLLAD MERT TERMÉSZET ELLENESEN EDZEL

CSINÁLJ KÉZENÁLLÁSBAN FEKVŐTÁMASZT

DE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VEDD meg a Fegyencedzés című könyvet

Ott mindent leír AMIT CSAK TUDNI LEHET A TERMÉSZETES EDZÉSRŐL



2. FOLYAMATOSAN NÖVELD AZ EDZÉSED ADAGJÁT NEM KELL SOKKKAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2-vel maximum mégegyszer mondom maximum 5-tel

2011. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Fegyencedzés c. könyv +++++Harcművészetre járás

A könyv megtanít a természetes edzésre remek nagyon

2011. aug. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Bár régi a téma, de szerintem azért nagyon fontos megjegyezni a lábedzésével kapcsolatban,hátha olvassa még valaki: kardióval nem lehet kiváltani a láb edzését!!!
2014. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!