Mikor tud a magyar fociválogatott bekerülni egy EB-n legjobb négy közé?
Nagyon tanulságos volt a tegnapi meccs,ahol láthattuk,hogy mi is kell a
sikerhez.
10/ Tehát akkor jutunk majd be a 4 közé,ha elbukik a Fidesz,mert az utánpótlás az egy "pénznyelő autómata".
Mondjuk ezért kár állandóan minden meccsre kijárni,elszotyizgatni,mindenféle bazi stadionokat felhúzni,hogy ilyen szinten maradjon a magyar foci.Ezért valóban kár.
Régebben azért volt foci úgy is,hogy nem ültek az állami vezetők minden meccsen.Úgy jöttek ide nagy csapatok is,hogy néha örülhettek a döntetlennek,de gyakori volt a zakó is./Bayern,Real,Ajax/
/1973-74 szezonban az Ujpest a BEK-ben a 4 közé jutott/
Ők tényleg a 4 közé jutottak.
#11
Akkor lesz eredmény, mert akkor lesz versenyhelyzet.
#12
Ugyan már. Volt versenyhelyzet a Fidesz előtt is, pl. 2002 és 2010 között. Milyen eredménye lett? Elburjánzott a bundázás (nem mintha előtte és azóta nem lett volna, és nincs köze a politikához, de ettől még tény), a klubok pedig ugyanolyan gyenge eredményeket értek el, mint előtte és utána.
#13
De akkor legalább annyi pénz volt a magyar fociban, amit meg is érdemeltek. Egyébként akkor is gond, hogy nincs versenyhelyzet. Emiatt szar az NB1, emiatt dőlnek ki a magyar csapatok már júliusban az UEFA sorozataiban, mert nincsenek rá kényszerítve arra, hogy focizzanak, hanem az alibire is adnak egy csomó pénzt. Ha a semmilyen produkcióra kap pár milliót a magyar játékos az NB1-ben, az idegenlégiós úgy szintén, akkor minek törjék magukat? Az utánpótlásedzők miért neveljenek ki játékosokat, ha amúgy akkor is megkapják a zsíros fizut, ha egy első osztályú játékost sem sikerül kitermelniük?
Védheted a menthetetlent, de nincs értelme.
Az utánpótlás nem tudom mindenhol rakat szar-e, de a felcsúti és fehérvári utánpótlásról tudok. Anno mikor egyetemre jártam (12-16 között), az egyik lakótársam tesója felcsúti utánpótlásban focizott.
3 emberenként kaptak albérletet, egy vw golfot meg 4 kiló "zsebpénzt". 17-8 éves gyerekekről beszélünk. Volt heti 4 edzésük és annyi, mivel a rendes csapatba nem kerültek be.
Persze minden hétvégén bebsztak meg doboz szám szívták a cigit. Nem is akartak tét meccsen focizni, minek? Kocsi van, ház van, jó fizu van. Cserébe hetente 4x3 órát kell "dolgozni". Nem tudom a többi helyen is ez megy-e, de ha igen, akkor persze, hogy 0 utánpótlásunk van.
Valamikor olvastam cikket focista fizetésekről, olyanok is szerepeltek benne, akik havi 1 milla felett kapnak és évente max 5 meccsen lépnek pályára, persze hogy nincs motiváció.
"Emiatt szar az NB1, emiatt dőlnek ki a magyar csapatok már júliusban az UEFA sorozataiban, mert nincsenek rá kényszerítve arra, hogy focizzanak"
Eddig is kiestek az első fordulókban. Vagy milyen focit néztél Magyarországon az elmúlt harminc évben? :)
"Ha a semmilyen produkcióra kap pár milliót a magyar játékos az NB1-ben, az idegenlégiós úgy szintén, akkor minek törjék magukat?"
Kicsit furán látod a dolgot. :D
A játékosok igenis megszakadnak a legtöbb esetben, de a képességeik behatároltak. Ennyi pénzért ilyen labdarúgókat kapsz.
Ha elmész egy olyan bajnokságba, ahol tényleg jó játékosok szerepelnek, akik nemzetközi szinten is versenyképesek, megnézheted a fizetésüket is.
Többszöröse lesz annak, mint amit itt kapnak.
Kis pénz -> kis foci, nagy pénz -> nagy foci
Egész egyszerűen azért, mert oda áramlik a tudás, ahol több a pénz.
(Kivétel: az arab ligák, ahová levezetni mennek a jobb játékosok is.)
"Az utánpótlásedzők miért neveljenek ki játékosokat, ha amúgy akkor is megkapják a zsíros fizut, ha egy első osztályú játékost sem sikerül kitermelniük?"
Az utánpótlásedzők képességei is behatároltak. Teljesen át kellene alakítani a rendszert, megfizetni jó külföldi szakembereket, akik átadják a friss, modern tudásukat a fiataloknak.
De itt mindentudó őskövületek vannak, akik egy elavult szemléletet tudnak csak megtanítani, bármennyit is fizetsz nekik.
Erről az alábbi vicc jut eszembe:
- Uram, Ön tud úszni?
- Nem.
- És ha megfizetem?
"Védheted a menthetetlent, de nincs értelme."
Miből gondolod azt, hogy védem?
Annyit mondtam, hogy a versenyhelyzet önmagában semmiféle előrelépést nem garantál. Ezt kellően bizonyították az elmúlt évtizedek.
"Eddig is kiestek az első fordulókban. Vagy milyen focit néztél Magyarországon az elmúlt harminc évben? :)"
Hát azért a kilencvenes évek közepén a Fradi a BL-ben meg az UEFA kupában is menetelt. Akkor az is számít, hogy a BL-ben csak 16 csapat került be akkoriban, majd később 24, csak 2000 környékén lett 32 csapatos a főtábla. 2000 után a Debrecen is mutatott dolgokat, pl. Bordeaux legyőzése, a Split kiütése, a Wolfsburg megverése. A futballunk akkoriban ment át a rendszerváltás utáni káoszon. A játékosok hirtelen profik lettek, a kalandor klubtulajok egymás után adták át a kilincset egymásnak, kiderült hogy valahogy meg kéne élni a kapitalista piacon. De erre akkor sem az volt a megoldás, hogy az állam 2010 után mesterségesen felfújta a profi klubokat.
"A játékosok igenis megszakadnak a legtöbb esetben, de a képességeik behatároltak. Ennyi pénzért ilyen labdarúgókat kapsz."
Hát azért ez nem így van. Látva a magyar meccseket, a legtöbb játékos az alibifocit játssza, nulla kockázattal. Külföldön megbuknak, aztán hazakullognak az NB1-be vagy az NB2-be. Lehet, hogy korlátoltak a képességek, de egy jó mentális felkészítéssel lehet kompenzálni, illetve olyan taktikaival. Lásd a mostani válogatottat, vagy a Rebrov-féle Fradit. Nem alkotják labdazsonglőrök ezen csapatokat, de jó mentálissal, kiváló taktikai felkészítéssel lehet eredményesebben focizni. De ha nagyban nézzük, ott az Atleti, ahol szintén nincsenek zsenik, de Simeone játékrendszere mégis eredményes.
"Az utánpótlásedzők képességei is behatároltak. Teljesen át kellene alakítani a rendszert, megfizetni jó külföldi szakembereket, akik átadják a friss, modern tudásukat a fiataloknak."
Nem csak ez a gond, hanem olyanok játszanak, akiknek nem feltétlen kellene. Azon gyerekek játszanak, akiknek a szülei gazdagok, vagy jóban vannak az edzővel, akkor is, ha az a gyerek tehetségtelen. Vannak ismerősök által elmesélt történetek, szóval bepillantást nyerhettem a korrupcióba, illetve abba, hogy a magyar labdarúgás hogyan lett csak egy rétegnek elérhető. Olyan értelemben elérhető, hogy játszhasson az ember. Még egy megyei szintű csapattal is ez a helyzet, mert azokat általában baráti körök alakítják, akik meg ritkán engednek be újakat a köreikbe.
Szóval Magyarországon nem mindenkié a foci, csak azé, aki olyan családba született, meg olyan kapcsolatai vannak. Ha Messi magyar lenne, biztos nem lenne futballista, mert nem kapott volna lehetőséget. Hormonkezelést meg fixen nem.
"Hát azért a kilencvenes évek közepén a Fradi a BL-ben meg az UEFA kupában is menetelt. [...] a Debrecen is mutatott dolgokat, pl. Bordeaux legyőzése, a Split kiütése, a Wolfsburg megverése"
Kilengések mindig voltak, 2010 után is sok (pl. a Győr kiütötte a Montpelliert, Videoton menetelt az EL-ben, stb.), de a szabály sajnos nem ez volt, sem előtte, sem utána.
"Lehet, hogy korlátoltak a képességek, de egy jó mentális felkészítéssel lehet kompenzálni, illetve olyan taktikaival."
Ez is képességbeli határoltság: a mentális és taktikai felkészítés gyenge, ami az utánpótlásképzés, illetve a mai edzők sara.
Nem véletlen, hogy ha komoly eredményeket akarunk, külföldről hozunk edzőt: Rebrov, Rossi, Storck, Sousa...
"Nem csak ez a gond, hanem olyanok játszanak, akiknek nem feltétlen kellene. Azon gyerekek játszanak, akiknek a szülei gazdagok, vagy jóban vannak az edzővel"
Ez is igaz, szintén az utánpótlásképzés számlájára írom. Az edzőknek a képességet és a tehetséget kellene meglátni és fejleszteni, nem a saját pitéjüket sütögetni.
Egy kis adalék.Itt az újabb zakó,természetesen most is van magyarázat.
1509 m-en futtballozni az más,mint 118 m-en./???/
Ez már szánalmas is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!