Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szuperliga vagy UEFA? Merre...

Szuperliga vagy UEFA? Merre menjen az európai klubfoci?

Figyelt kérdés

Akit érdekel, az biztos hallotta, hogy újra felmelegítették a Szuperliga nevű, UEFA-n kívüli kezdeményezést, amibe bele akarják vonni a 20 leggazdagabb európai klubot.


Ez egyfajta felturbózott BL lenne, egy saját bajnokság.


Az UEFA válaszlépése erre az, hogy kizárással fenyegeti az adott klubokat.


Jót tenne egy ilyen szuperliga az európai focinak vagy nem szerinted?


2021. ápr. 19. 10:01
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
38%
Ami amerikában működik az nem biztos, hogy itt is jó lenne. Mi ez a hülye 10-10 csapatos lebonyolítás? Nincs kiesés? Nincs feljutás? Elveszik az élvezetet a fociból! A Premier Leagueban mekkora harcok vannak az első 4 feljutó helyeiért minden évben, most elveszik ezt is.
2021. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
Így van, ezután gyakorlatilag mindegy, hogy 2. vagy 17. vagy a bajnokságban. Ezenkívül esély sincs már olyan nagy pillanatokra, amikor egy kiscsapat kiüt egy nagyobbat, mint pl Roma-Barca, Ajax-Real, Lyon-City. Abban is van valami ellenszenves, hogy egy Arsenal a múltbeli eredményei (ami amúgy nem volt annyira komoly, kb egy jó periódusuk volt) miatt most megkapja a nagy lóvét, a Leicester vagy a WHU meg hosszú évek munkája után ló pélót sem fog látni a jövő évi BL pénzből.
2021. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:

Én nagyjából az első kommentelővel érték egyet.

Ha sikerülne megoldani a fizetési sapkát és mondjuk egy nfl-hez hasonló bajnokságot létrehozni az sokat dobna a foci nézettségén és élvezhetőségén. Én örülnék neki, de ehhez még sokat kéne a szuperliga tervének fejlődnie.

2021. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a jövőben ez a Szuperliga bővülni fog. Hosszabb távon megszűnhetnek a nemzeti ligák is, és egy teljesen európai liga lehet az egész európai klubfutball. Talán a magyar futballnak is jobbat tenne, ha a Fradinak meg a Vidinek nem Kisvárdák meg Fecsútok ellen kellene hétről-hétre játszani, hanem Salzburgok, Shaktarok meg Dinamo Zagrebek ellen.
2021. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
Dehogy fog ennek pont az a lényege elkülönítésék az elitcsapatokat a kis és középcsapatoktól nézzük már meg kik állnak a hátterében. Edzők, játékosok? Szurkolói csoportok? Dehogy. Tulajdonosok, befektetők, szponzorok, olajsejkek. Nagyjából mint Amerikában. Amerikai mintára lerombolják ezt a rendszert, hogy minél több pénzt sajtoljanak ki. De még nem is ez az idegesítő, hanem egy teljesen logikátlan igazi focitól tavolálló lebonyolítási rendszert dolgoznak ki mi értelme van ennek? Akinek ez bejön miért nem néz amerikai focit? Ja mert nézhetetlen sz@r?
2021. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:

#15

Az UEFA-maffia felbomlása után pedig ez lesz. A nagyok ellesznek majd az első-két osztályban, a többiek az alacsonyabb ligákban. Amúgy meg kijelentették, hogy évente legalább 5 csapat cserélődjön, tehát lesz itt kiesés, meg akár másodosztály is. Én a magam részéről jobban örülnék egy egységes futball ligának, amelyben egész Európa szerepelne. Annak meg rohadtul nincs értelme, hogy egy Fradi 20 évente bejut egy BL-be ott meg a nagyok hatot vágnak nekik, de annak is egyre kevésbé van értelme, hogy a Fradi, Crvena, Shaktar, Salzburg szintű csapatok sorra nyerik a saját bajnokságaikat, mert odahaza nincs ellenfelük. Akkor inkább játszanak egymással kontinentális ligákban.

2021. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

#16

Ezzel így Európa gyakorlatilag egy országgá válik futball-szempontból. Azon túl, hogy még inkább vízfejűvé és nyugat-orientálttá válik, túl sok csapat van ehhez. Hierarchikus felépítésben nézve, 20 csapatos osztályokkal számolva még a hetedik-nyolcadik vonalban is szerepelni fognak olyan klubok, amelyeknek esélye lehetne bejutni a BL-főtáblára.


De hogyan fognak eljutni a Szuperligáig, azaz az első osztályig? Kb. sehogy. Egy Fradinak, egy Ludogorecnek vagy egy azeri klubnak erre minimális az esélye.

2021. ápr. 19. 17:04
 18/47 anonim ***** válasza:

#17

Mert talán az általad említett csapatoknak nem is a nagyokkal kellene meccselniük. Legyünk őszinték, egy BL-csoportkör 3-4 forduló után teljesen tét nélkülivé válik sajnos. Annak nincs értelme, hogy egy Barca hat-hét gólokat rúgjon, egy Ludogorecnek, vagy egy Crvena Zvezdának, viszont a Crvena Zvezda és a Ludogorec egy kontinentális ligákban nagyon parázs kis meccseket tudna egymással vívni. Hosszabb távon fejlődhetnének is, és ha megmaradna a válogatott futball, akkor az utánpótlás szempontjából is jobb lenne, ha egy Fradi-Basel-Steaua szintű csapat 18-19 éves tehetsége nem 20 lefutott meccsen pallérozódhatna, hanem 20 igen éles találkozón.

2021. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

#18

Túl szélesre nyílt a költségvetési olló a BL vízfejesítésével, és a kisebb bajnokságok indulóinak kiszorításával. Ez tovább fokozná, illetve bebetonozná a különbséget.


Azt gondolom, mindenkinek jobb volna, ha nem távoli klubokért (Real Madrid, Liverpool, Juventus) szorítanának a tv előtt a helyiek, hanem a lokális kedvencek (Zvezda, Spartak, Fradi, Hapoel Tel-Aviv stb.) színvonalas találkozóira járhatnának ki.


Sajnos a futballt is felzabálta a marketing, globális szinten jól eladható a szuperliga a kevés nagy szereplővel, a többi klub pedig végképp nem fog érdekelni senkit a saját néhányezres táborán kívül.

2021. ápr. 19. 17:29
 20/47 anonim ***** válasza:

#19

Hát az a baj, hogy ez a folyamat már rég elindult. A Bosman-szabály óta nyílik ez az olló, ezt már nem lehet visszafordítani. Amúgy igazából a hatvanas évek óta meg van a különbség. Oké, hogy nyert BEK-et a Crvena Zvezda meg a Steaua, de hányszor? 1-1 meglepő szezonban. A szocializmus idején az állampártok mesterségesen pumpálták a csapataikat, hogy ebben is tudjanak versenyezni a Nyugattal. Most arról nem a nyugati klubok tehetnek, hogy a rendszerváltás után a keleti csapatoknak nem sikerült tőkeinjekciókat beszerezniük maguknak. Az esély itt is meg volt, hogy a kilencvenes években a Fradi komoly európai szintre lépjen, de lenyúlták a 95-ös csapat által keresett pénzeket. Ha azt a pénzt sikerült volna jól befektetni, és normális szponzorokat találni, akkor ma a Fradi kábé egy Salzburg szintjén állhatna. Az oroszok meg a 2000-es évek végén jöttek rá, hogy pénzből lehet jó csapatokat csinálni, de egyelőre nem vállt be nekik a terv.

2021. ápr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!