Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szuperliga vagy UEFA? Merre...

Szuperliga vagy UEFA? Merre menjen az európai klubfoci?

Figyelt kérdés

Akit érdekel, az biztos hallotta, hogy újra felmelegítették a Szuperliga nevű, UEFA-n kívüli kezdeményezést, amibe bele akarják vonni a 20 leggazdagabb európai klubot.


Ez egyfajta felturbózott BL lenne, egy saját bajnokság.


Az UEFA válaszlépése erre az, hogy kizárással fenyegeti az adott klubokat.


Jót tenne egy ilyen szuperliga az európai focinak vagy nem szerinted?


2021. ápr. 19. 10:01
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még nem nagyon lehet megválaszolni, rengeteg most a kérdőjel. Főleg, hogy a hazai szövetségek is kizárással fenyegetik a szuperligás klubbokat. Ami amúgy senkinek nem érné meg. Ez az állandósult mezőny, amiből nem lehet kiesni és nem kell klalifikálni nagyon jól működik az amerikai major sportokban, csak ott vannak korlátozó tényezők is, mint a draft vagy a fizetési sapka. Fizetési sapkával nagyon is jó dolog lehetne ez, csak hát egy Real/Barca/City-nek nem érdeke, hogy egyenlő vele egyenlő esélyekkel induljon egy Arsenal vagy egy Milan.
2021. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
85%

Meg kell nézni, hogy más sportágakban ez a változás hogyan ment végbe és milyen károkat okozott, ha egyáltalán okozott (rugby, kosár). Az már segíthet elképzelni azt, hogy milyen lesz a Szuperliga.


Én szeretném, ha minden maradna a régiben, de erre egyre kevesebb az esély.


Azokat a különleges pillanatokat veszi el ez a Szuperliga, amikor kis csapatok ejtik ki a nagy csapatokat (Roma a Barcat, Ajax, Lyon, Porto a Juvet, Ajax a Realt stb.). Mondjuk ezek a kis csapatok régebb elég nagynak számítottak és tudták dominálni Európát, elég ha megnézi bárki a BEK döntősöket (Ajax). Az is nagy dolog volt, hogy a Leicester nyerte a Premier League-t. Most megnyerheti minden második évben, mert nem lesznek bent a nagy csapatok, ha az UEFA kizárja őket.

Azt is lehet olvasni, hogy a Szuperligáról már a nyolcvanas években szó volt és azóta folyamatosan mennek a tárgyalások erről. Nem hiába változtatta meg az UEFA a BL kvalifikációt, hogy a spanyol nagy csapatok, olasz nagy csapatok stb mind könnyen kijuthassanak.

Olyan rendszert akarnak létrehozni, mint Amerikában van a NFL, de ott van ilyen, hogy fizetési sapka és draft rendszer, ami szintén hozzátartozik a rendszerhez, és elengedhetetlen a működéséhez.


Itt a kizárás a legnagyobb baj, mivel nem lesznek ott a saját bajnokságukban és nem lesznek ott a nagy játékosok az eb-n és a vb-n. Ha "csak" a BL bejutás és kiesés módja változna meg, az nem lenne gáz annyira, de ha a kizárások is megtörténnének, az teljesen megváltoztatná a sportot, amit annyira szeretünk.

2021. ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
A PL megalakulásakor és a BEK->BL váltás után is mindenki sírt, hogy jajj meghalt a foci. Várjuk ki a végét. Bár egyelőre tényleg nem tűnik túl biztatónak. Főleg, hogy még megy az idei szezon is. Elég gáz lenne, ha most lefújnák. Amennyiben a szuperligás csapatok maradnak a nemzeti bajnokságokban (ami azért is necces, mert sokkal több meccsük lenne, mint BL mellett), akkor kvázi mindegy lenne, hogy valaki 2. vagy 17. Így elég gyorsan unalomba fulladna a szezon. Maximum úgy lehetne jó, ha a bajnokságokat is megreformálnák rájátszással, mint mondjuk az NBA-ben. Tehát a top 8 csapat keresztbe játszana a szezon végén, (ekkor lehetne úgy, hogy az alapszakaszban ne legyen oda-visszavágó, csak 1 meccs, vagy ne is játszon mindenki mindenkivel, esetleg legyen 2 főcsoport), és akár a 8. Everton is lehetne az angol bajnok. Érzésem szerint csak akkor működhet a dolog, ha a szuperliga mellett a bajnokságokat is megreformálnák. A BL így megszünne, az Európa Liga maradhatna a nem szuperligás csapatoknak akár.
2021. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm, örülök az elfogulatlan, értelmes válaszoknak!


A Premier League annyiban más, hogy gyakorlatilag az első osztály fölé felhúztak egy bajnokságot, de funkcióját tekintve gyakorlatilag ugyanúgy az élvonal, mint bármelyik másik ligában.


A BL szép lassan valóban funkcióját veszítette. Gyakorlatilag egy külön bajnokság lett bérelt indulókkal, pozíció jogon lehet bekerülni, abszolút aránytalan módon bizonyos bajnokságokból.


Szerintem is nyilvánvaló, hogy ezt a szuperliga ötletét fontolgató klubok nyomására alakították így, és ez már önmagában kissé vízfejűvé tette az európai klubfutballt. A szuperliga ezt bebetonozná, illetve a kizárásokkal beláthatatlan következmények indulnának el lavinaként.


A klubfocit a BL miatt már elengedtem, nekem személy szerint nagy trauma a világbajnokságok, Eb-k és egyéb kontinensversenyek színvonalzuhanása lenne. (Egyébként bőven ideje megállítani a létszámnövelésüket.)

2021. ápr. 19. 10:39
 5/47 anonim ***** válasza:

Ha nem játszhatnak majd Mbappék és Haalandok a vb-n eb-n, akkor azt nagyon sajnálnám. Most gondoljuk végig, hányan ezek miatt a tornák miatt szerettük meg a focit és kezdtünk nézni klubfocit is. Ez volt nagyon sokáig a legnagyobb színpada a labdarúgásnak. Nem érné meg ezt eldobni, csak azért, hogy minden héten nagy csapatokkal játszhasson a kedvenc csapatom.

A ligáknak is azért van értelme, mert küzdeni kell, hogy ne ess ki vagy, hogy elérj a BL indulást jelentő helyekre. Ha a nagy csapatok majd nem indulhatnak a BL-ben, akkor mi értelme van a ligáknak? Csak annyi, hogy 1 valaki megnyeri. És ha így is játszanak a ligákban, azt mégis hogy képzelik? A Szuperligának épp az a lényege, hogy még több meccse legyen (=még több bevétel). Mikor tudnának játszani a bajnokságokban? Max csak akkor, ha lecsökkentik a bajnokságban indulók számát.

Tényleg sok a kérdőjel, de nagyon közel van a változás. Ma is van egy nagy megbeszélés Svájcban erről. Reméljük, hamarosan többet tudunk.

2021. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem gusztustalan húzás volt. Se a szurkolók se a játékosok se az edzők nem támogatják az angol csapatok között egyedül a tulajdonosok érdekei és ezek alapján döntöttek. Egyszerű kapzsiság és kész. Én Liverpool drukker vagyok de hihetetlen csalódottság van bennem a vezetők miatt. 6 trofeaja van csak a Liverpooliak most mind megy a kukába a kibaxott penzmiatt.

És ezt az összes csapat elmondhatja magáról.

2021. ápr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

"Benfica, Celtic, Feyenoord, Ajax, Forest, Villa, Hamburg, Steaua Bucharest, Porto, PSV, Red Star Belgrade, Marseille & Dortmund have won 19 European Cups.


Arsenal, Atletico Madrid, Man City and Spurs have won 0."


Csak hogy lássuk, "nagy" és "kicsi" klubbok. :D

2021. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

"Ez volt nagyon sokáig a legnagyobb színpada a labdarúgásnak. Nem érné meg ezt eldobni, csak azért, hogy minden héten nagy csapatokkal játszhasson a kedvenc csapatom."


Ráadásul éppen az bennük a jó, hogy ritkán vannak. Készülnek rá a csapatok, készülnek rá a szurkolók. Selejtezni kell érte, és bizony nem minden nagynak sikerül mindig kijutni (pl. hollandok, olaszok).


A szuperliga ehhez képest folyamatosan rangadókat jelent, amitől hamar megcsömörlik az ember.

2021. ápr. 19. 12:26
 9/47 anonim ***** válasza:
60%
Az NFL-ben is van, hogy két csapat évi 2x vagy akár háromszor is játszik egymással, mégsem unja senki. Az NBA-ben meg eleve 82 meccses az alapszakasz, ott is többször játszanak egymással. A nagytöbbség az évi harmadik Real-Juve meccset is nagyobb számban fogja nézni, mint a Real-Getafet. Én is ellenzem a szuperligát, de a pénz beszél sajnos.
2021. ápr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

#9

Értem, és persze azt is, hogy elsősorban a nagy tömegre céloznak, akik hébe-hóba néznek meg egy mérkőzést.


Felszorozzák, hogy a nagy rangadók nézettsége a legmagasabb, akkor a rangadók kibővítésével ez a nézettség is növekszik.


Van egy kontraproduktív oldala ennek az egésznek, nevezetesen az, hogy a jóra is hamar rá lehet unni. Aki megnézi az összes meccset a vb-n vagy Eb-n, az tudja, miről beszélek, bármennyire is várta már a tornát.


Még a kommentátorokon is érezhető egyfajta kifáradás, nagyon jól is jönnek a szünetek a kieséses szakaszban.


Itt azonban hónapokon keresztül akarnak lenyomni több rangadót minden héten. A sportban éppen az a szép, hogy léteznek erőkülönbségek, amelyeket aztán sikerül érvényesíteni könnyebben-nehezebben, vagy éppen meglepetésre borul a papírforma.

2021. ápr. 19. 13:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!