Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő alatt lehet visszas...

Mennyi idő alatt lehet visszaszerezni az állóképességet?

Figyelt kérdés
1 hónapot feküdtem betegség miatt. Most már mozoghatok, de döbbenten tapasztalom, hogy nulla a kondícióm. Pár km bicajozás, és minden bajom van. Kétségbeestem, help!

2019. júl. 20. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is nem mindegy, mi miatt nem tudtál mozogni (mert lábbtörés is meg agyvérzés is lehet az ok), másrészt ne eröltesd, mert azzal csak visszaesel még jobban.

Ha szép lassan, ahogy birod, úgy fokozod a terhelést, akkor nem túl sok idö kell, mire visszaállsz a megszokott szintre. (feltéve, hogy egyéb probléma nincs a háttérben)

2019. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kértél a dokiktól gyógytornát?

Esetleg beszéltél velük is, hogy miként tudnád visszaszerezni? Lehet ok jobban tudják, mik a határok, amiket be kell tartani.

Állóképesség fejelesztésre a 60-70%os pulzus tartományban végzett 45 perces edzés vagy 70-80%os burst intervall edzés segít. De ha megerőlteted magad, könnyen sérülthetsz.


Napi 20-30 perc Gyógytorna 1-2 hét alatt olyan eredményt hoz, ami sérülés menetes és hosszú távon tovább csinálható, valamint jelentősen fejeleszt, hiszen speciális izmokat mozgat át.

2019. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 2 hónappal a műtétem előtt már alig mozogtam.

A műtét után fekvés, majd gyógytorna. Így eltelt egy újabb hónap. 2 hónappal később már ment a 70 km / 1600 méter. Persze gyógytorna is ment folyamatosan.

2019. júl. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!