Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nagy kerékpártúrához milyen...

Nagy kerékpártúrához milyen bicajt vegyek?

Figyelt kérdés

Üdv.


Nagy kerékpártúrákat tervezek lenyomni és ahhoz szeretnék bicajt venni. A plafon 200k. Mit tudtok ajánlani?

Betonos úton mennék, hátizsák kizárva, ezért csomitartós lehetőség kell.


2010. jún. 24. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
én a trekking bringákat ajánlom (abból is KTM, Kelly's esetleg Gepida Alboin), ezeknek 28"-os kerekei vannak a MTB 26"-osával szemben, így jobb az erőátvitel.
2010. jún. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ha olcsón és jól akarsz kijönni a pénzedből és értesz valamit a biciklikhez,akkor nem veszel ilyen sznob bicikliket.Én is hasonló okok miatt vettem egy CAPRINE Wheelman bringát potom 50.000Ft-ért(a legalapabb modell is acél csomagtartóval és sárvédőkkel felszerelt),ugyanennyit ráköltöttem(Deore váltószett,a súlyom és fizikai erönlétem miatt ipari csapágyasra fűzettem át a hátsókereket,ehhez kellett fogaskoszorú és erősebb lánc,drága-5000Ft/szett- fékpofák),és vettem 10.000ért egy 30L-es vízálló csomagtartótáskát.Így került az egész 110.000Ft-ba.Így teljesítményben és felszereltségben is veri a 150.000Ft-os kategóriát az előttem felsorolt márkák között.Ha nem akarsz szerelni,a legdrágább Wheelman 100.000 Ft környékén van,de ha több apró kényelmi funkció is kell,a CAPRINE Voyage Plus-t 150.000FT-ért megkapod és az már tényleg csúcsfelszereltségű,csak egy jó táska hiányzik hozzá.Hajrá!
2010. jún. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
azért van némi különbség a Caprine és a fenti bringák között. A Caprine 6 kilós, igénytelenül heggesztett acélváza az egyik, amiért nem vennék olyat, akkor már az egy fokkal igényesebb Gepida Alboin, szintén acél vázzal. A Caprine is elmegyeget 3-4 évig, de fokozatosan szétnyalódnak a papucsok meg csavarodik a váz. Direkt nem írtam Caprine-t, mert van vele rossz tapasztalatom. Azonban ha annyira szerelgetni támadna a kérdezőnek, akkor nyilván úgy tette volna fel a kérdést, hogy ennyiből milyen bringát tudna építeni. Még mindig azt mondom, ha van rá keret, a KTM-ek pl. nagyon jól össze vannak rakva, igaz kicsit túl vannak árazva, de nem szervízigényesek, hasonló minőség olcsóbban pl. a Gepida Alboin 300 CRS.
2010. jún. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ráadásul a 300 CRS-nek alu váza van, ami azért nagyságrendekkel könnyebb, ami túrázásnál kaptatókon jól jön.
2010. jún. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Helló!

Hát én a helyedben egy jó montit vennék inkább, mert lehet, hogy most ez a túra betonon lesz (veszel a bringához egy csomagtartót mostanra,), de ha ezenkívűl máskor is akarsz menni tekerni, talán még egy jó kis hegyi túrára, akkor dobhatod el akkorra a trekking bringát!:)

Ajánlok párat:

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. jún. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja de azért ajánlok egy trekking bringát is:)

[link]

2010. jún. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is extra túrákat szoktam tenni. Például Nyugat-Európa. Öveket becsatolni mert a csodajárgányom típusa következik: Csepel kemping kerékpár. Honvédségnél tanult szigorral karbantartva, hogy ne hibásodjon meg. Krómozott sárvédőjén légypiszok nem megengedett. Nemsokára ismét Bécs felé fordul a kormánya. De, majd veszek egy drága bicajt hátha lenéznek. Rossz és rozsdással sem tennék, mert látják hogy vasegészséges vagyok és bármikor átszelem az országot. A bicaj csak egy tárgy. Testem legyen jó karban, a bicaj lehet egy 3 ezer forintos is.
2014. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!