Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan készüljek fel egy 200...

Hogyan készüljek fel egy 200 km-es útra?

Figyelt kérdés

Kerékpárral szeretnék megtenni kb. 200 km-t országúton lehetőleg 1, maximum 2 nap alatt. Azt szeretném kérdezni, hogy, miféleképpen készüljek fel rá. Eddig a maximális megtett távom 70 km volt, de akkor még nem éreztem magamat fáradtnak, de nem mehettem messzire az időm rövidsége miatt.

Szóval, hogy készüljek fel fizikailag, és milyen felszerelést vigyek magammal.


Válaszokat előre is köszönöm.


2010. jún. 22. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Lámpát és ételt! Mi egyszer megjártuk így, a 6 órásra tervezett 60 km-es út 18 óráig tartott, ugyanis az út háromnegyedét sárban kellett megtennünk, a bicikliket cipelve. Persze reggel hatkor indultunk, senki nem gondolta, hogy nem érünk oda sötétedésre, nagyon félelmetes volt az erdőben egy szál lámpa nélkül. És hát kajánk se volt, a vége tortúra lett.)

Hozzá kell tennem, hogy ekkor 12 éves voltam, mély nyomot hagyott bennem :D

Ezt a két dolgot soha többé nem fogom otthon hagyni és neked is ezt ajánlom, ezek tudnak a legjobban hiányozni.

(persze pumpa, ragacs, ital, blabla, de az úgyis alap :) )

2010. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát a legfontosabb, hogy azért mielőtt elindulsz a térdeded (szóval a lábaidat) mindenféleképp melegítsd be, nehogy vmi bajod legyen!

Vinni, mint ahogy azt az előttem szóló is mondta a legfontosabb az étel és a lámpa (lámpából vigyél egyszer; az alap, hogy a bringán elől-hátul, másszor egy fejlámpát és egy olyat amit a kezedbe is tudsz tartani ha szükséges)!:) Én még hozzáteszem hogy a vizet semmikép se felejtsd el!:) Azonkívűl vigyél valami gyümölcsöt és csokit! Pumpa, defektmentesítő gél (esetleg egy pótbelsőt is vihetsz), marokszerszám! Ja és vigyél pénzt is:D ('ha ez van minden van' xD)! Én még rendelnék valami táplálék kiegészítőt is (nézz szét itt: [link]

2010. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Hát persze legyen kajád, pénz 1 jó bringa, lámpa.

Ha kell akk vegyél fel pl bukósiak de nem fontos pl: vehetsz fel kesztyűt ha hosszú lesz az út. Ruha, xD, kb ennyi :D

2010. jún. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Legyen térképed, jó ha van szintrajzod (itt készíthetsz: [link] ) és legyen nálad sok csoki! A csoki a legjobb az egészből. Nálunk volt lista az útba eső szállásokról is, meg jól jöhet egy lista a bringaszervizekről is. Szokták még javasolni a magnézium pezsgőtablettás vizet, meg hogy pótold a sót, amit kiizzadsz. Ja, meg vigyél naptejet :)


A fizikai felkészülés részéhez biztosan találsz edzésterveket szerte a neten, ez függ a bringád típusától is, meg hogy egyedül mész-e, vagy többen. Nekem elég volt napi 2x12 km minden nap, sietős tempóban, szeptembertől májusig, amikor csináltunk egy 200+ km hosszú túrát, és nem haltam bele. De többen mentünk, úgy könnyebb.

2010. jún. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még egy, mi egyszer már pórul jártunk, mert nem volt nálunk csavarhúzó elemcseréhez. Pótelemet is célszerű vinni (az se volt, de vettünk a benzinkútnál).
2010. jún. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egy kényelmes nyereg sokmindenen tud javítani...Az italról meg annyit hogy ne vegyél magadhoz mindenféle szar energiaitalt mert csak megszomjazol tőle.Nem jó sok folyadékkal terhelni a szívedet tekerés közbe.Gyakran kell keveset inni.Ha pörgősen akarsz menni,menj be egy boltba,veyél egy doboz Earl Grey tealevelet,fél liter vízhez tegyél hozzá 1-max 2 evőkanál tealevelet,és egész úton kortyolgasd el,fokozatosan.Ebben a teában olyan anyagok vannak,amik segítenek "szinten tartani"...Emellé még szőlőcukor,és ha kell még egy kis turbo,dobj be rá egy fél üveg kólát.Verhetetlen leszel;) de mindezt csak nagyon óvatosan és fokozatosan!
2010. jún. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Sok kaját kell vinned: egypár szendvics, banán (alapvető nagyon fontos), müzlit, kekszet, csokit (mindenképp). Már azelőtt enned kell mielőtt megéhezel! (Erre nagyon kell figyelni nehogy eléhezz útközben.) Italban én buborékmentes ásványvizet szoktam vinni, esetleg teát. (Még azelőtt igyál mielőtt megszomjazol. Inkább több italt vigyél mint keveset, mert ha kifogysz akkor vadászhatsz boltot.) Emellett mindenképp legyen nálad marokszerszámkészlet, pótgumi, gumileszedő, pumpa, gumifoltozó. Mobiltelefon, iratok és némi pénzt. (ha bármi gond lenne okvetlenül szükséges) Nem árt, ha van esőkabátod is. (Mert most kiszámíthatatlan az időjárás!) A bringád előtte jól nézd át és készítsd fel. Igen és nagyon fontos, hogy vigyél bukót és lámpákat és láthatósági mellényt (ha éjszakába nyúlna a tekerés).

Fizikailag úgy készülj fel, hogy sokat menj olyan terepen amilyenen menni fogsz. (Meg kell szoknod a terepet.) Eleinte kisebb távokat menj és növeld nagyobbakra. (Kb 50 km-t először majd növeld 100-150 km-re.) Olyan kerékpárral készülj amilyennel menni fogsz. Hegyre, emelkedőre elől kis tányérra váltva menj fel inkább pörgetve.

2010. jún. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, sikerült megtenned? Milyen érzés volt?
2020. márc. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!