Nagyon-nagyon hosszú biciklitúrára készülünk. Tapasztalatod ezügyben, oszd meg velem. Mik kellenek egy ilyen útra (eszközök, stb, de nem csak mik kellenek, hanem minden adat jól jönne)?
Barátommal tervezzük, hogy elbicajozunk a Tátrán keresztül Lengyelországba, Krakkóba. Jövőre terveztem, nyári szünetben. A barátom eddigre 18 lenne, én 19, és lehet, hogy jönne még 1-2 csapattársa is. Az ő kondija hihetetlenül jó (U 19-ben most lett első összesítettben e gy 4 versenyből álló sorozaton). Enyém is elég jó, és addigra még jobb lesz. kb 3 hét alatt szeretném megcsinálni, mert nincs kedvem napi 40 km-nél többet menni, mert nézelődni is szeretnék mellette.
Arra gondoltam, hogy 3-4 számjegyes utakon mennénk Mo-on, utána meg szerpentineken, és hegyi ösvényeken a Tátrában.
Bármilyen tapasztalatot kitárt kezekkel fogadok :) (eszközök, kaja, szállás, kaja mikéntje, hogyanja, utak, stb stb stb...)
Először is. Napi 100kmt ha jó a kondid 5óra alatt letekersz.
Amik kellhetnek:
-Gumi leszedő
-Pumpa
-Defektjavító készlet
-Csere belső (én vinnék 2dbt)
-Multifunkciós szerszám (Imbuszok, csavarhúzól, stb...)
-Csere láncszemek
-Olaj
-Elsősegélycsomag
-Energiában gazdag ételek(lehet ilyeneket a nagyobb kerékpárboltban kapni, lényegében űrhajóskaja. 1 kis csomagban egy hátom fogásos ebád van)
-Értelem szerűen ital (fél liter/óra ajánlott)
-Térkép
-Ruhák
-Higéniai dolgok
-Kés
-Elemlámpa
Ha hegyekben jártok akkor ha ninsc gyakorlatotok ne ösvényeken mennyetek. Bárni elromolhat és isten sem talál rátok a Tátrai ösvényeken. Inkább mennyetek az országúton!
Szlovákiai vagyok, tudom milyen itt a helyzet.
Ha kérdésed van akkor szólj, évente járok Tátrába nyaralni :)
ha a Hármashatárhegy megy, akkor nem lesz gond, mi is azon edzettünk az olasz Dolomitokra. A kaját mi mindig magunknak oldjuk meg, megyünk és estefele veszünk vacsorára és reggelire. Ebéd az kimarad, érdemes előtte rászoktatni magad a napi kétszeri kajára (túra előtti 1-2 hét). Ez így teljesen jól működik, napközben nem kell kaját cipelni, csak nap végén a bolttól. Ha közösen csináltok kaját, olcsóbb, a gyorskaját amúgy sem tipikusan egyszemélyesek. Még nyugaton is ki lehet jönni ~5 euro/napból átlagosan a kaját nézve. Még ami jól jöhet, az egy gázfőző, mi olyan lakomákat csapunk, mióta van, hogy aaah. Vadkemping gyakorlatilag mindig megoldható, ha nem csúsztok meg a napi tervezett távval. Érdemes is ezért kevesebbet vállalni, mondjuk napi 60-at, az úgy kényelmes is, meg a nap végén még sötét előtt lehet vadkemping helyet találni. Felszerelésből az alapszerszámok kellenek, szerintem felesleges több. Előtte kell jól átnézni a bringát, aztán minden másra eddig nekem elég volt egy mini tool (imbuszok, csillag, lapos fejű) és egy küllőkulcs, 5-10 műanyag kábelkötöző, pótbelső, defektjavító pack. Nem kell túlzásba vinni, lakott helyen úgyis tudsz kérni szervízben, általában jófejek (ingyen kapsz). Az esővel számoljatok, legyen poncsótok (decathlonban lehet kapni), az hasznos, mert könnyű és kicsire össze lehet hajtani. Csomagokra vízhatlan huzat. Eszközökből, amit vinni szoktam: svájci bicska, kempingevőeszközök (villa,kés,kanál "bicska" - 990 aldiban), kemping edények (kis lábos, kis tányér), konzervnyitó, fejlámpa, láthatósági mellény, sisak, napszemüveg, napolaj, kulacs + tartó a bringára, ...
Olvasgasd ezeket a blogokat és látni fogod, hogy milyen problémák adódnak egy hosszabb túrán és könnyen össze tudod szedni a cuccokat:
www.100napbringa.hu
www.360fokbringa.hu
Első vagyok.
Elhiszem ,hogy ott eligadosz, de mivel én már egyszer vesztem le a tátrában bringával (hérkép volt nálam, telefonos GPS nem működött) azért mondtam, hogy mennyetek a rendes utakon. Elindultam egy 50kmes útra és a vége este 129nél volt...egész nap bolyongtam, de ti tudjátok. Ha jól tudtok tájékozódni akkor nem gond. Inkább azt javaslom, hogy hotelben szálljatok meg. Lehetséges a kemping is, mert sok helyen van erre hely és lehetőség, de hotelben kaptok vacsorát is, meg reggelit is. Ez kb. 20 euró egy napra itt Szlovákiában. De ha rendesen akartok kajálni az sem jön ki 10euró alatt. Az útvolanalt pontosan tervezzétek meg, hogy hol és mikor akartok megállni stb! Még mindig csak azt tudom mondani, ha jó konditok van akkor mentek naponta legalább 60-70km-t. Esetleg keressetek turista térképeket. Ha minden árom hegyi ösvényeken akartok menni, akkor inkább turista út legyen, mint egy elhagyott ösvény. Már csak azért is mert ha valami baj ér, járnak arra emberek. Nem tudom, hogy honnan indultok, hogy esetleg utakban tudjak segíteni...
Szerintem első nap mennyetek át Losoncra (Lučenec)
Második nap: Lučenec-Revúca
Harmadik nap: Revúca-Poprád
Negyedik nap: Poprad-Nowy Targ
Ötödik nap: Nowy Targ-Mišlenice
Hatodik: Mišlenice-Krakkó
Mi legalábbis ígí csináltuk. Első és második nap kicsit sok! Főleg az első. Ha gondolod az első napot osszátok kétfelé! A többit viszont ha kondiban vagy ki lehet bírni. Sok sikert kívánok nektek. Mi mondjuk Salgótarjánról indultunk. Vagy tartasatok ott pihenőt első nap és a második nap mennyetek Losoncra és onnan tovább! Ha bármi kérdésed van akkor leírom. Hegyi ösvényeket én sem ajánlom a tátrában. Mi országutival metünk, szóval meg sem közelítettünk olyan helyet. Esetleg ha mentek akkor egy kitérőt tegyet Králová Hola(Sumiac) felé. Ott 13kmt kell mászni 1900 méter szinteléssel, de ha szép idő van, akkor onnan látod a Magas Tátrát, Lengyelországot és még Magyarországot is!
Uhh köszönöm szépen :) ez egy nagy kérdés volt már a fejemben egy ideje :) A kondink elég jó, főleg a barátomé (ahogy említettem, Szilvásvárad maraton, Buda maraton, Bükk maraton, Mátra maraton, összesítettben 1. lett U19-ben :D). Én meg addig formába hozom magam. Ezt a kitérőt feltétlenül megfontolom :) A szintkülönbség is tetszetős :D (lehet mazochista vagyok...?)
Köszi, még mindig jöhet bármilyen válasz :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!