Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lócitrom a kerékpárúton. Mit...

Lócitrom a kerékpárúton. Mit tennétek? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Konkrétan a Kaposvár és a Deseda és környékén található kerékpárutakról van ez a negatív tapasztalatom, de úgy általánosságban is érdekelne, hogy mit gondoltok arról, hogy a környékbeli lovardákból a szervezett kirándulások során a kerékpárutak használata közben a lovak a dolgukat menet közben végzik el és a kerékpár utakat összepiszkítják?


Már sajnos több esetben is hajtottam bele vastag lószarba a kerékpárral, mert egy szűkebb kanyarból kibukkanva nem láttam meg időben a lócitromokat.

Frisseségtől mérten rendkívül csúszós tud lenni és az ember nagyon gyorsan az árokban, vagy a bozótban végzi a biciklivel, még kis sebességnél is. Az már csak hab a tortán, hogy a kerék jól felcsapja az anyagot és tarkóig szaros leszek.

Emellett természetesen esztétikailag és higiéniailag sem teljesen elfogadható számomra a lószar az úton.

Természetesen a kerékpárutat nagyon sok család is használja és a kisgyerekek van hogy négykézláb mászkálnak az úton. Nekik elég komoly gondot okozhat ez a "szar ügy".


Mit lehet tenni? Kinek lehet, kell szólni?

Mire lehet hivatkozni? Balasetvesély, higiéninai, közegészségügyi veszély?


Kössz!


Félreértés ne essék:

Nem a lovasokkal és a lovakkal problémám! Azzal sincs, hogy a kerékpárutat használják. Tegyék! Engem nem zavarnak. Csak az amit maguk mögött hagynak és az, hogy utána hetekig kell kerülni a szarkupacokat. Én sem szarom össze az utat, nem hagyom ott a szemetemet sem.



2018. jún. 11. 18:17
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
54%
Vannak helyzetek, amikor gyalogos is lehet a bicikliúton mert pl nincs járda. Ilyenkor a kresz megengedi. De akkor ne kisgyerek legyen, hanem kidőlt fa. A kresz nem véletlenül tiltja a vakrepülést. Nem szabad olyan sebességgel menni hogy ne tudj megállni az általad belátott távolságon belül.
2021. aug. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!