Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lócitrom a kerékpárúton. Mit...

Lócitrom a kerékpárúton. Mit tennétek? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Konkrétan a Kaposvár és a Deseda és környékén található kerékpárutakról van ez a negatív tapasztalatom, de úgy általánosságban is érdekelne, hogy mit gondoltok arról, hogy a környékbeli lovardákból a szervezett kirándulások során a kerékpárutak használata közben a lovak a dolgukat menet közben végzik el és a kerékpár utakat összepiszkítják?


Már sajnos több esetben is hajtottam bele vastag lószarba a kerékpárral, mert egy szűkebb kanyarból kibukkanva nem láttam meg időben a lócitromokat.

Frisseségtől mérten rendkívül csúszós tud lenni és az ember nagyon gyorsan az árokban, vagy a bozótban végzi a biciklivel, még kis sebességnél is. Az már csak hab a tortán, hogy a kerék jól felcsapja az anyagot és tarkóig szaros leszek.

Emellett természetesen esztétikailag és higiéniailag sem teljesen elfogadható számomra a lószar az úton.

Természetesen a kerékpárutat nagyon sok család is használja és a kisgyerekek van hogy négykézláb mászkálnak az úton. Nekik elég komoly gondot okozhat ez a "szar ügy".


Mit lehet tenni? Kinek lehet, kell szólni?

Mire lehet hivatkozni? Balasetvesély, higiéninai, közegészségügyi veszély?


Kössz!


Félreértés ne essék:

Nem a lovasokkal és a lovakkal problémám! Azzal sincs, hogy a kerékpárutat használják. Tegyék! Engem nem zavarnak. Csak az amit maguk mögött hagynak és az, hogy utána hetekig kell kerülni a szarkupacokat. Én sem szarom össze az utat, nem hagyom ott a szemetemet sem.



2018. jún. 11. 18:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Engem is érdekelne, mert felénk is simán ott hagyják az úton, bicikliúton és a turista ösvényeken is.
2018. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 szlory ***** válasza:
59%

Szerintem a panaszodat az útfenntartó felé jelezd, ő megfelelő irányba tud tanácsolni.


De rendszer szinten szerintem nem fog változni semmi: tettenérés működik, őröket meg ellenőröket nem rendelnek ki se az erdészettől, se az útkezelőtől. (Meg honnan is rendelnének)

2018. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
24%

Már megbocsájts ,de nem gondolod komolyan ,hogy lapáttal és taligával fognak járkálni a lovasok a tereplovaglásra,hogy felszedjék neked. Ez koránt sem olyan egyszerű ,mint pl. kutyáknál ,hogy egy kis zacskóba fel lehet szedni.

Tudod a lovak ,pont úgy mint a többi állat nem tudják befolyásolni ,hogy hol végezzék a dolgukat.Tehát ha neki a biciklis út közepén kell trágyáznia akkor oda is fog.Biztos olyan a környezet mellette ,hogy nem tudnak lemenni a fűre ,mert különben 100% hogy levinnék a lovakat ,mert egyáltalán nem tesz jót a patájuknak a beton.

Hogy mit tudsz tenni? Semmit... Jobban odafigyelsz és kerülöd a lószart így nem lesz bajod. Látom egy tipikus városi emberrel van dolgunk aki semennyire nem tiszteli a lovasokat. Más a lószart hordja egész nap ,te meg attól kikészülsz ,hogy netalán rád megy egy minimális mennyiség. Nekem van ,hogy az egész kezem olyan és még sem pánikolok hanem lemosom.. semmi bajom nem lett tőle a 12 év alatt. A "félreértés ne essék" szöveged utolsó része nagyon nevetséges...Se a biciklidnek ,se neked nem lesz bajod ha belemész/lépsz . Le lehet mosni..A gyerek meg nem tudom mit mászkál a biciklis út közepén.. az az igazán balesetveszélyes és felelőtlen.

Nálunk is van lószar az biciklis úton és úgy gondolom ,hogy kivétel nélkül mindenhol .Más meg tud élni mellette ,neked probléma 3 lószart kikerülni...

Üdv egy lovas :D

2018. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Lovas hülyegyerek! Írd már ki a címed, odaszarok a küszöbre. Hát nehogy már ne bírd kikerülni.
2018. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%
Az a baj tisztában sem vagy alapvető dolgokkal .. Akinek semmi köze a lovakhoz ne pofázzon már bele ,mert magát égeti a hülye beszólásaival..
2018. jún. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem nem vagyok tisztába mert tök nem érdekelnek a lovak. Ellenben ne szarjon mindent össze az utcán itt ott amott.

Nem érdekel, hogy hogy, de meg lehet oldani. Otthagyni a szart nettó igénytelenség.

2018. jún. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%

Akkor újra leírom neked is, mert úgy látom a fenti szövegből nem esett le, hogy senki nem fog lapáttal és taligával terepre menni.

Mégis hogyan szedjék össze? Most komolyan kérdezem, akkor mondj valami jó kis ötletet...

A másik pedig nincsen nekik arra idejük, hogy visszamenjenek felszedegetni.. Örülnek ha végeznek a lovak körül. Az ilyen emberek el nem tudják képzelni milyen nehéz ez a szakma, mennyit dolgoznak a lovászok, lovasoktatók nap mint nap.. Annyira sok tiszteletlen ember van manapság akik 3 db lószar miatt problémáznak... Úgy látszik nektek velük ellentétben tengernyi időtök van hogy ilyeneken problémáztok... A biciklis út nem a tiéd, te csak egy használója vagy ugyan olyan mint a lovasok. Ha a házad elé szarna még azt mondanám jogos ez a felháborodás...

2018. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 IronYpetya ***** válasza:
92%

Mindegy, hogy trágya, sár, termény, kiskutyaszőr szennyezi a közlekedésre szánt burkolatot. Elsődleges, hogy meg kell előznie a szennyező félnek. Ha nem lehetséges, takarítania. Ha nem lehetséges, bejelentenie (útkezelő) a balesetveszélyt. Különösen egynyomvonalos (motorkerékpár, kerékpár) járművekre igaz, kevesebb szennyeződés is veszélyes lehet.


Egy érdekes cikk, interjú: [link]


A kérdező által felvetett "egészségügyi kockázatok" dolgot nem erősítem meg (a legyek gázosabbak, mint a lósz*r), viszont ha a településen belül, közterületen kakkant a kutya VAGY LÓ VAGY ARANYHAL, akkor az köztisztasági szabálysértést követ el. Települések között, turistaúton, fa tetején tudtommal semmi nem tiltja, sajnos vagy sem.


A nemzet lovasához pedig: ha nekem pl. a traktort le kell nyalnom, mielőtt ráfordulok a műútra (vagy utána visszajönnöm lapátolni, vagy lemosatni), akkor te is oldd meg, ahogy nekünk kellett. Gondolom nem nagy kérés. Mint ahogy a mikéntjét sem szabják meg, mindenki kitalálja magának. Vagy mondom, fenti passzus: szépen telefonálsz a közútkezelőnek, hogy kanyargós úton lovacskáztatok, elképzelhető balesetveszélyes szennyeződés, legyenek kedvesek a technikájukkal segíteni. Már csak azért is, mert ha baleset lesz, azért viszont felelőssé fognak tenni, minden további nélkül.

2018. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Kezdjük ott, hogy a lovasoknak takarodó van a bicikliutakról
2018. jún. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Igen menjen vissza lapáttal és szedje össze.

Én nem fogom megoldást keresni mert nem én lovagolok.

A lovasok oldják meg. Az nem elfogadható, hogy jaj nem gondolod, hogy visszamegyek.


Látszik a hozzászólásaidon, hogy ez a lovas hobbi mekkora sznobság, lerí rólad a felsőbbrendűség érzés...


Amúgy meg a bicaj út igen is az enyém. Mindenkié, a mi adónkból épül.

2018. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!