Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lócitrom a kerékpárúton. Mit...

Lócitrom a kerékpárúton. Mit tennétek? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Konkrétan a Kaposvár és a Deseda és környékén található kerékpárutakról van ez a negatív tapasztalatom, de úgy általánosságban is érdekelne, hogy mit gondoltok arról, hogy a környékbeli lovardákból a szervezett kirándulások során a kerékpárutak használata közben a lovak a dolgukat menet közben végzik el és a kerékpár utakat összepiszkítják?


Már sajnos több esetben is hajtottam bele vastag lószarba a kerékpárral, mert egy szűkebb kanyarból kibukkanva nem láttam meg időben a lócitromokat.

Frisseségtől mérten rendkívül csúszós tud lenni és az ember nagyon gyorsan az árokban, vagy a bozótban végzi a biciklivel, még kis sebességnél is. Az már csak hab a tortán, hogy a kerék jól felcsapja az anyagot és tarkóig szaros leszek.

Emellett természetesen esztétikailag és higiéniailag sem teljesen elfogadható számomra a lószar az úton.

Természetesen a kerékpárutat nagyon sok család is használja és a kisgyerekek van hogy négykézláb mászkálnak az úton. Nekik elég komoly gondot okozhat ez a "szar ügy".


Mit lehet tenni? Kinek lehet, kell szólni?

Mire lehet hivatkozni? Balasetvesély, higiéninai, közegészségügyi veszély?


Kössz!


Félreértés ne essék:

Nem a lovasokkal és a lovakkal problémám! Azzal sincs, hogy a kerékpárutat használják. Tegyék! Engem nem zavarnak. Csak az amit maguk mögött hagynak és az, hogy utána hetekig kell kerülni a szarkupacokat. Én sem szarom össze az utat, nem hagyom ott a szemetemet sem.



2018. jún. 11. 18:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%

Nahát nézd csak mit ír egy LOVAS oldal


"Igaz, ami igaz, a kerékpárutat nem szabad lóval megközelíteni a KRESZ szerint. "



[link]



Valamint.

[link]


"Mi a helyzet a lócitrommal? Hasonlóan a kutyát sétáltató gazidhoz, eltakarításáról ló esetében is az állatra felügyelő személynek kell gondoskodnia a köztisztasági szabálysértésről szóló rendelet 7. paragrafusa szerint. Ha nem teszi, 50.000 forintig terjedő pénzbírsággal sújtható."



Egy biztos, hogy ezzel az arogans stílussal élérted, hogy megutáljam a olvasókat, és ha legközelebb bringa úton lovast látok és otthagyja a lószart, rendőrt fogok hívni.


Neked köszönhetően, lovas...

2018. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%
Kresz keresgélés után a mehet/nem mehet kérdést szerintem nem lehet 100%-ban tisztába tenni, vagy más megközelítésből, más törvényben van a megoldás. Marad a probléma alapja, hogy a ló egy ostoba prédaállat, ami egy kiskutyától is a halálba rohan (annyira buta, hogy az embert eltűri a hátán), ezért a kerékpárútról nem fognak leszokni.
2018. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
13%

Egyrészt kezdjük ott,hogy én nem lovagolok a biciklis úton tehát nem tudtok hová lehajtani..De ez most pont mellékes. Amit már fent is említettem ,ha mellette megfelelő lenne környezet úgyis levinnék a lovakat ,ők sem szeretnek ám ott menni ahogy ti kitaláljátok.

A kresz engem legkevésbé sem érdekel ,ne is haragudjatok. Hogy mit szabad és mit nem mivel nekem lehetőségem sincs ott közlekedni ahol nektek bajotok lehetne . És más lovasnak sem a biciklis út a cél ...Soha senkit nem láttam még 3 lószarért visszamenni ,szerintem ezután sem fognak .. Lehet kicsit durván fogalmaztam ,de elképesztő számomra ez a lenézés, a lovasok utálata és olyan probléma boncolgatása ami 10 évvel ezelőtt miért nem volt baj?

Az utolsónak pedig külön üzenem ,hogy mielőtt olyan élőlényről mondasz véleményt amelyet nem is ismersz gondolkozzál már egy kicsit... És rögtön kiderül ki az idióta ... Te vagy a lovak...És ezt a lovakról/ lovaglásról szóló témát inkább ki sem fejtem mert akkor lenne itt még nagyobb vita. Csak ne felejtsd el,hogy a lovaglás az egyik legveszélyesebb sport és attól ,hogy te egy sportért nem kockáztatnád az életedet nem kell hamis dolgokat állítani a lovakról...

2018. jún. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

" és olyan probléma boncolgatása ami 10 évvel ezelőtt miért nem volt baj?"


Ennyi, minek problémázik bárki a melegek elfogadásán, nem elvoltunk több száz éven át így?

Továbbmegyek, miért szól bárki amiatt, hogy egyes arab országokban a nőket annyira tisztelik, mint a kutyát? Több évszázadig megvolt így mindenki, minek változtatni?

Minek építenek autópályákat, sőt, aszfaltozott utakat? Az őseink is jól megvoltak földutakon (vagy azok nélkül), senki nem problémázott ezen 150 éve.

2018. jún. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

"hogy mielőtt olyan élőlényről mondasz véleményt amelyet nem is ismersz gondolkozzál már egy kicsit"


Gondolkoztam és arra jutottam (már évekkel ezelőtt), hogy a ló egy ostoba prédaállat.


"attól ,hogy te egy sportért nem kockáztatnád az életedet"


Ha egy sportért nem teszem kockára az életem, akkor úgy vélem, nekem van több eszem.

2018. jún. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
23%
nyald fel
2018. szept. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem láttad időben, akkor túl gyorsan mentél a kanyarban. Mi van, ha egy kisgyerek áll ott? Elütöd? Ezt hívják relatív gyorshajtásnak a KRESZ-ben.
2021. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten az 3. kerületből naponta mennek át a Városliget irányába lovak. Természetesen a hídon és a híd környékén a bringaúton mennek és szarnak.

Amikor a jarokelo.hu-n jelentettem a problémát, akkor oda-vissza dobálták az "illetékesek", majd végül nem történt semmi sem.

Tavasszak megláttam őket a Flórián téri aluljáró kimenetén és elévettem a telefonomat. Észre sem vettem, hogy akkor ppotyogtattak a lovak.

Azonnal ment felém a szövegelés:

- Mi van, fel fogsz jeleneni?

Közben leszállt és lapáttal, papírzsacsival összeszedte.


Tehát nagyon is tudja, hogy össze kell szednie, de csak akkor teszik, amikor bajba kerülhetnek, ha szarnak rá.

Rendszeresen össze van piszkítva az Árpád-hídon a bringaút.

2021. júl. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk azért Bp is más mint egy kis városban, faluban.

Vidéken ilyeneken senki sem problémázik 😂

2021. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
27%

#17

Miért ácsorog a kisgyerek a bicikliúton?

Amúgymeg nehogymár a bicikliseknek kelljen figyelni arra hogy mások mit csinálnak a BICIKLI úton. Aki nem 2 kerekű, emberi erővel hajtott járművel közlekedik az takarodjon el.

2021. júl. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!