Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Versenykerékpárt mennyire...

Versenykerékpárt mennyire lehet földúton használni? Akarok venni bicót, főleg kerékpárúton használnám, de néha kell földúton is tekernem.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 3. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha néha pár száz méter földút átkötőn használnád, azzal nincs semmi gond. Mi régen aszfaltozatlan utcában laktunk, de azt a pár száz métert a főútról bármilyen biciklivel meg lehetett tenni. Ha nagyon nagy a sár, akkor esetleg tolni kell, de ez ritka.


Viszont a kerékpárút kicsit aggasztó. A versenybicikli arra a felhasználásra kényelmes, hogy autóknak tervezett, széles, sima burkolatú, szűk íveket nem tartalmazó utakon menj vele, úgy, hogy nem állsz meg túl sokszor. A kerékpárutak nem szélesek, sok esetben tele vannak kátyúval és gyakoriak a nagyon szűk ívek. Ezért általában elég kényelmetlen versenybiciklivel menni rajtuk.

2016. ápr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a földút kemény felületű, akkor teljesen jó, de homok, sár már necces.
2016. ápr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alex Fly ***** válasza:
Ha nem laza a talaj, hogy elsüllyedjen, akkor elboldogulsz vele. A híres Paris-Roubaix macskakövei sem könnyebben járhatóak...
2016. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ilyen vegyesen használod, érdemes szélesebb, erős gumiban gondolkoznod, 28. 34 mm. Ahogy itt írják, kemény földúton ezek faszán elmennek, de egy kis homokban azonnal kampó. A szélesebb gumi a problémásabb aszfalton is jól jön, és az van MO-n bőven.


(kerékpárútja válogatja, pl. az 55-ös út mentén épült út tágas, még új, sima, de 2 év múlva nyilván lesznek problémás pontjai)

2016. ápr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg 19-es gumikkal tolom, pár éve jófogáson találtam 6 pár panasonik gumit, azokat koptatom, rettenetesen jó minőségűek, eredeti japán gyártmány még a 90-es évekből...

Ha valahol meglátok valamit, ami miatt érdemes letérni az aszfaltról, gondolkodás nélkül le szoktam kanyarodni... Legrosszabb esetben defektet kapsz... Na és? Javító készlet meg pótgumi nélkül ki sem mozdulok otthonról...

Tegnap voltam Sukorón az ingó köveknél, lefele szembe találkoztam pár 29-es montissal, velük jót mosolyogtunk, hogy én outival döngetek lefele a hegyről a kavicsos úton :)

2016. ápr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!