Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Úgy hallottam, hogy csökkenti...

Szegedi Krisztina kérdése:

Úgy hallottam, hogy csökkenti a kerékpáros légellenállását a csupasz láb. Nekem szőrtelen a lábam, de így sem tudok gyorsan haladni a kerékpárúton. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A hajad is le kell borotválni.
2013. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Neled mi számít gyorsnak? És ha nincs félmillios bringád hiperszuper vázzal és aerodinamikus kivitellel akkor kb anyit fog érni hogy csupasz e a lábad hogy semmit. És egyébként is azért nem tudsz gyorsan menni mert nem vagy elég erös hozzá. Nem gondolom hogy itt a lábab csupaszsága a meghatározó.
2013. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
felejtsük már el ezt a hülyeséget... nem azért borotválják, hogy gyorsabbak legyenek, hanem mert a szél folyamatosan mozgatja a szõrszálakat órákon át, az mocskosul tud fájni...
2013. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Kerékpárúton senki nem tud gyorsan haladni, mert nem a szőr miatt kell megállni a lámpánál, kikerülni a gyalogot, átugrani a buckát. Illetve a szőröd (vagy annak hiánya) nem fog helyetted gyorsan tekerni.
2013. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kerékpárúton amúgy is csak 30 al mehetsz max:)) Azt bármilyen szőrös vagy csupasz lábbal eléred:DDDD Gyorsabban meg bringaúton öngyilkosság menni,mert bármikor az oldalsó utcából kivágódhat egy kocsi,nem mindig adják meg az elsőbbséget.


Ha jó a lábad segítek én szőrteleníteni.))))

2013. júl. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 -a- ***** válasza:
95%

Ez nem a nőkre, és nem a kerékpárutas közlekedésre érvényes.

Szőrzet:

„1. Csökkenti a kerékpáros légellenállását

Az elmélet: az áramlástanilag optimalizált ruhák, aerovázak, ultrakönnyű, magasfelnis karbonkerekek korában hiba lenne elhanyagolni azt a minimális, de valós előnyt, amit a csupasz lábak jelentenek. Egy 1987-es tanulmány szerint (Chester Kyle) 0,6%-os előnyt jelent a borotvált láb, ami egy 40 km-es időfutamon 37-es átlaggal nagyjából 5 másodpercet jelent. A valóság: a valós előny attól függ, mennyire szőrös a lábad. Egy áramlástanilag optimalizált ruha amúgy is lenyomja a szőrt…”

[link]


A sebességre hatással lehet:

- a gumi felülete (szélessége, mintázata)

- a gumi nyomása

- a gumifal anyaga

-az út felülete

- gördülési ellenállás, csapágyazottság minősége

-légellenállás:

testhelyzet (könyöklő v. időfutam kormány)

kerékpáros ruha

sisak formája

(szőrzet)

-pedál (patentpeál)

-összsúly

-keréksúly(mennyit kell pörgésben tartanod)

-hőmérséklet

-légmozgás

-edzettség

-genetika

-áttétel

-kerékméret

-váltók

-pszihikai állapot

-étkezés

-stb...(mis-más)

2013. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nos, akkor most a valos ismeret, hogy miert borotvaljak a labukat a kerekparversenyzok:


1./ Higienias okok miatt!!! Nem legellenallas, nem labszor fajas. Egyszeruen gyorsabban gyogyul a seb, vagyis a szor konnyen felulfertozhet ... hat ezert borotvaljak a labukat.


2./ Testhezallo ruha akkor fejti ki a hatasat, ha tokeletesen rasimul a testre ... medveszoros labon nem ervenyesulne a ruha lenyege, az anyagszoves szoriranyba torzul es nem kenyelmes.


De valojaban az elso ok az igazi. Sokat esnek a kerekparosok es a seb konnyen felulfertozodik a szoros borfeluleten ... mutetekkor is ezert borotvaljak korbe a mutott teruletet. Hat ennyi.

2013. júl. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
nemrégen csatlakoztam néhány öreg rókához, akik országútival bolyban edzenek szórakozásból 150-200km-t heti egyszer ők nekem ezt a szőrfájós dolgot magyarázták, sőt érzem is, iszonyatosan 50-60km után, bizony nagyon zavaró, de én attól még férfi maradok:)
2013. júl. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%
Országútisoknál hagyomány, és attól nem leszel k*csög, mert sportolás miatt leszőrteleníted a lábad. Ha már a divat miatt szőrteleníted, és feszülős skiny farmer shortot hordasz férfi létedre, inkább leszel b*zis....
2013. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az a helyzet, hogy hiába vagyok közel a 30 hoz, a lábamon apró szõke pelyhek vannak, nem fogom szõrteleníteni, nehogy megváltozzon ez a dolog:)
2013. júl. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!