Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpár jó a hosszú...

Milyen kerékpár jó a hosszú túrázós célra?

Figyelt kérdés
Nyárra tervezem, hogy elmegyek minimum 1 hónapra túrázni kerékpárral. Az útucél valószínűleg Horvátország. Viszont egyáltalán nem értek a kerékpártípusokhoz, és hogy erre melyik típus a legjobb. Azért merül fel bennem a kérdés, mert tudom, hogy rengeteg féle kerékpár van, és mindegyik másra lett kitalálva. Hallottam pl. a fekvőkerékpárokról, amik elképesztően kényelmesek, de ahogy láttam 100k alatt nem is lehet őket kapni. Én használtan szeretnék venni, és 20k körüli összeget akarnék rászánni. Fontos, hogy így vagy úgy, de viszonylag több cuccot rá lehessen rakni, mert mégis csak egy hónapra megyek.

2018. jan. 30. 00:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit te keresel, az trekking. 28" kerekekkel, viszonylag vékony, sima felületű gumikkal, csomagtartóval, sárvédővel és agydinamóval, amivel lehetőség szerint lehet telefont is tölteni, ha ilyen nomád 1 hónapos nyaralásra mennél, amin amúgy én is gondolkodok. De ez nem jön ki 20 ezerből. Nem is beszélve a kiegészítőkről. Csomagtartó táska, sátor, pumpa, jópár tartalékbelső, első-hátsó lámpa..stb. Használtan is ezek szerintem 100-150k de szerintem ne sajnáld rá a pénz, gondolj arra, hogy 1 hónapot nyaralsz ennyi pénzből és nagy kaland lesz+ki lesz használva a bicikli és mehetsz vele máskor is, de csak egyszer kell kifizetni
2018. jan. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tothp ***** válasza:
Nekem egy MTB van erre a célra. Újonnan volt 25e Ft. 25 éve. Azóta már a sokszorosát költöttem rá. Sajnos ennyi pénz kevés lesz.
2018. jan. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Erre a célra ún. randonneur kerékpár való, acél váz-villa, országúti kormány, táska elöl-hátul, agydinamó/töltő, hely sok kulacsnak, vékonyabb külső gumik...

Márkák: Dawes, Surly, Koga-Miyata...

A húszezres keretbe úgy férsz bele, h veszel egyet használtan 100-300ezer forint körül és eladod utána alkatrészenként. Ha szerencséd van, kereshetsz is rajta, de sok időbe telik, mire minden elkel (1/másfél év kb)

Ja, és ennyi tekeréshez már érdemes bringásruhát is venni.


Egy húszezres bringával max a Balaton körnek mennék neki poénból :)

2018. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ezeket a túra országúti bringákat nem igazán értem. Az aero pozicio koskormánnyal halottnak a csók, ha egyszer elől hátul meg van pakolva a bringa táskákkal. Az viszont biztos hogy a koskormány többféle fogási lehetőséggel rendelkezik, így nem fájdul meg a kéz meg a gerinc. Ami nálam elő szokott fordulni amikor még mtb vel túráztam
2018. jan. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
@előző Nem az aerodinamika lényeges, hanem ahogy írtad, sok féleképp lehet kapaszkodni. Meg eleve magas a homlokcső, meg a hézagolás a stucni alatt vagy 5 centi (legalábbis a bringámon) direkt "túrás" geometriája van a váznak. Kb majdnem olyan helyzetben lehet rajta ülni, mint egy rendeskormányos biciklin.
2018. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Áhh okés! Köszi a magyarázatot!
2018. jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
Az a helyzet kérdező, hohy az általad említett összegért egy pár jó túrakülsőt kapsz -ha akciós áron adják. Szerinted milyen kerélpár kapható ehy garnitúra külsőgumi áráért? Egy nullát még tegyél hozzáb annyiért már némi szerencsével megoldható...
2018. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tothp ***** válasza:
A koskormányos túragép érdekes divat lett.nem vitatom a hasznosságát.és van az a csomagméret, aminél még bátran kipróbálnám. Nekem a széles fogáspozició hiányzik. Asszem egy surly moloko-t fogok beszerezni kormány helyett.
2018. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Alex Fly ***** válasza:
@tothpg nem "divat lett", hanem a túrakerékpár így alakult ki. Aztán a 80-as évek második felétől az MTB-k elterjedésének hatására ezeken is terjedni kezdett az egyenes kormány. És mivel arra nagyobb a választék a kezelőszervekből (nem beszélve az anyagiakról), mára a többségét ilyennel szerelik (legalábbis ezen a környéken)...
2018. febr. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tothp ***** válasza:

Egyre többen használják.

Sokan meggyőződésből, tapasztalatból.

De van akinek csak megtetszett és lett neki anélkül hogy tisztában lenne vele mit nyer vagy veszít. (vagy épp a képeségei messze alulmúlják a bicikli adta lehetőségeket)

ez utóbbi csoport gyarapodása jelenti számomra, hogy "divat lett".

Egyébként nincs abban semmi rossz. Nálam is épülget valami hasonló szerkentyű. De csak 7-es agyváltó lesz rajta. szóval nem feltétlenül az expediciós kategória.

2018. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!