Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyit számít sebességnél?

Mennyit számít sebességnél?

Figyelt kérdés
Van egy 82-es favoritom, nekiálltam felújítani, de eredeti állapotában is elég gyors volt. Most még nincs összerakva, de kapott két elég drága kereket és szintén elég drága gumikat. 30 e ftom van eddig ebben a két dologban. Kap még új középcsapágyat és racsnit is. A váz maradt, át lett festve, ami kopott volt lefestettem, felcsiszoltam. Kíváncsi vagyok mennyit dobhat a sebességen. Számít az új gumi, jobb-új kerék, csapágy? Gyorsabb leszek?
2010. máj. 1. 03:41
 1/7 anonim válasza:

Látom nem hagy aludni a téma :) (03:41)

A sebességet a gumi fajtája, mintája befolyásolja és a csapágyak minősége, valamint a kerék átmérője szólhat bele.

Igazából akkor vehető ez észre, ha szélsőségekről beszélünk, szóval, ha valami rossz fajtát cserélsz nagyon jóra, de a jók között kevés a különbség.

Jó bringázást.

2010. máj. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a vázgeometria is nagyon számít, nekem elég kicsi (15") vázam van és sokkal nehezebb tekerni (így lassabb is), mint egy nagyobb vázast. A gumi mintája is számít, minél keskenyebb, annál kisebb a gördülési ellenállása, stb.
2010. máj. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tenyleg nem hagy :)
2010. máj. 1. 10:21
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


michelin orium... lett cserélve a

30 éves outi felniről.... ami már szarra volt tagulva


teljesen uj kerekek ellentetben a regivel amik akadtak


meg egeszen felkesz a bicikli, közepcsapi is kell, fogassor, stb, szoval egyenlore turelmetlenul varok :)

2010. máj. 1. 10:23
 5/7 A kérdező kommentje:
bocs felni- gumirol
2010. máj. 1. 10:23
 6/7 A kérdező kommentje:
ja a váz elméletileg pont az én méretem
2010. máj. 1. 10:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sokáig 18 mm-es!!! gumival nyomtam 9-10 BAR nyomásra fújva. De a legtöbbet az dobhat egy bringa sebességén, hogy ki tekeri
2010. máj. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!