Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kazettás fogaskeréknél számit,...

Kazettás fogaskeréknél számit, hogy HG vagy UG?

Figyelt kérdés

lecseréltem a régi fogaskerem, és ez vmi hyperglide..állitolag ez új. de a régi fékváltókarokkal nem müködik rendesen..ez tényleg igy van?


bár én se tudtam normálisan beállitani a váltót..holnap elviszem szervizbe..hátha...


most az ug csak újabb fékváltókarokkal kompatibilis vagy mi?


2011. jún. 1. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:
ha cserélsz fogaskoszorút, láncot is ajánlott. Abból is HG-s láncot vegyél. A hyperglide fantázianév ősidők óta jelen van, a Shimano ötölte ki. Ha a szervízes mondta, hogy ez valami újdonság, akkor többet nem állnék szóba vele.
2011. jún. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

még annyi: a váltókar esetén csak annyi lehet a gond, hogy mennyi bowdent húz egy váltás során, de ha belövöd rendesen az alsó és felső végpozíciót, akkor szerintem teljesen használható lesz kis finomhangolással. Nem a váltókarral lesz itt a gond.


Ha szeretsz bringázni és sokat is szoktál, érdemes utánaolvasni a bringaszerelés csínjának-bínjának, mert sajnos elég sok szerelő madárnak nézi a vevőt.

2011. jún. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ. egyébként tényleg igy van ahogy mondod, ami a szerelőket illeti.


még egy kérdés: 8 sebességes kazettás agyon lehet normálisan használni 7 sebességes kazettát? hézagolóval?

Van nekem egy olyan hátsókerekem amiben van egy 8 sebességes kazettás agy


de a váltókarom 7 sebességes, a váltóm shimano altus.


kérdésem, 8 sebességes agyon lehet normálisan használni 7 sebességes kazettát?


vagy az annyira nem ajánlott inkább?

2011. jún. 2. 16:57
 4/4 anonim ***** válasza:
régi bringámon 5-ös sor (5 külön fogaskerék kihézagolva) van 7-es kazettán, 7-es váltókarral. Teljesen jól működik, ha beállítod rendesen. Én úgy csináltam, hogy a váltókar 1-es állásban teszi a legfelsőre és 7-ből 5-ösön a legalsóra. Talán két sebességet (7-ről 5-ös fogasig) még az alsó végpozíciót is fel lehet tolni, úgyhogy még véletlen sem tudsz továbbváltani 5-ösnél a 7-es karon. De szerintem ez hátsó váltótól is függ, mennyit lehet állítani (két H és L jelzésű csavar a váltón). Csomót buheráltam már ilyesmit, az a ritkább, hogy nem lehet összelőni egy ilyen sufnituningot.
2011. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!