Megedződik a szívem?
Köszönöm a választ! Még egyet had kérdezzek. Az a baj, hogy a térdemmel van probléma, a térdkalács mögötti porc kopott és kevés a folyadék, szóval elvileg nem tekerhetnék hegymenetnek csak síkon, ( sajnos mai napra mind a két térdem fáj behajlítva, kinyújtva nem) így viszont nem tudom levezetni a stresszt és nem tudok megerősödni, az állóképességemet szeretném helyreállítani. Mert, amikor nem mozgok, a szívem hát szörnyű a vérnyomásom ált 100 a pulzusom pedig nyugalmi állapotban gyakran 90. Futni nem tudok a gerincem miatt, az úszásnál nincs terhelés a szívre, szóval ezt találtam most ki, hogy spinningel helyre hozom magam egy kicsit. Mindig mérlegelnem kell, mert hegyre menetet szoktam csinálni gyalogosan, döntenem kell sokszor, hogy a térdem, vagy a csípő kopásomat tartom szem előtt, vagy azt, hogy megörülök az állandó depressziótól, amit az edzetlenség okoz. Nem tudom ,hogy érthető voltam-e.
Tudsz, tudnátok esetleg klafa kis térdvédőt, amit azért megfogja a térdkalácsot? Vagy valami mást javasolni? Mert nagyon szeretném csinálni továbbra is.
köszönöm!
43N
Most jegelek basszuskulcs,
hogy tudok így holnap elmenni... :(
Sportorvos kéne megkérdezni az izületről , hogy mi a véleménye, mit kellene tenni vele, de addig is pár tanács hátha javul:
A sport erősíti az izületeket, viszont fokozatosan kell terhelni, nem spinningel kéne kezdened, hanem sima szobabiciklivel pár hónapig, egyenletes tempóba tekerni 40-60p-t heti 4x legalább. Sok folyadék, segíti az izületben lévő folyadék termelését. Szednék izületvédőt, amit testépítők,sportolok használnak pl: Joint-x, arthro guard, ezek a legjobbak szerintem.
Húha.. ennek tudatában már azt mondom, hogy csakis orvos engedélyével sportolj bármit! Sportorvos, ortopéd orvos egyszerre, ha ellent mondanak, válassz rendeset!
Az úszásról ki mondta neked, hogy nem edzi a szíved?? Nyomjál már le nekem csak 10m pillangót vagy 20m-t víz alatt, ha ahhoz nem kell erős szív! Az egyik legdurvább szíverősítő, keringés edző sport! Emellett az ízületekre kevesebb erő hat (megtart a víz), így nem kopnak tovább!
De mondom, csakis orvosi felügyelettel mehet! Bicajozni is talán majd lehet, ha erősödsz, de csak abban a térdszorítóban, rögzítőben, amit kiírnak! És a beállítások, a nyereg magassága kiemelten fontos! Ha billeg a popó, túl görnyedt a hát, nem eléggé nyúlnak meg a lábak, azt mind a derék szívja meg! Vannak porcerősítők, neked évek óta napi szinten kéne szedni, milyen orvoshoz jársz??? Gondolom van súlyfelesleg is, mert csak ülni tudsz, előbb diéta kellene, mert 20kg-ot is durva cipelnie egy lerobbant testnek, nemhogy többet!
Állóképességet állóképességi intenzitáson kellene edzeni! Hogy a belső környezetednek mennyi a 140, nem tudom, de valószínű egy kicsit sok, ha a restitúciós értékek 20 perc után is a plafonon voltak.
Gondolom láttál már táplálkozási piramist, alul gabonafélék, felül a zsír... na valahogy így van ez az edzéssel is. Stabil állóképesség kell, attól erősödni fog a szíved (kb a vo2 50%-ig van kamra tágulás) illetve ha zsírral tömöd a mitokondriumokat, akkor fognak hízni, Te meg fogyni :) Az alapállóképességi mutató változása kb 6 hét, edzett sportolóknál kb 3, de az heti 15-20+ óra edzés.
(mint edző) Igazából ez az én nagy bajom a spinningel, hogy beesel az első órára - de nem csak Te, hanem sokan mások, és széthajtod magad... Mindenki azt csinálja, amit az instruktor mond, az egész egy kaptafa, nulla személyes igénykielégítés. Ha egy kemény résztáv végén ránéznél a systole vagy a laktát értékre, lehet nem hinnéd el amit látsz. Egy állóképességi sportoló a terhelés java részét az állóképességi zónában tölti, ez szezonban 80%, télen ettől is több. Egy spinning óra ezt pont a feje tetejére állítja, pont azt edzi, amire még nem vagy felkészülve. Persze a szervezet tolerálja, csak nem jól, ahogy nem is érzed jól magad.
Azt tudom innen tanácsolni, hogy jó ideig alacsony intenztáisú mozgást végezz, tök mindegy, hogy mit. Ha a térded engedi, kocogj, ha nem akkor ússz, szobakerékpározz, mindegy, csak lassan, klasszikusan "csukott szájas" tempóban, lehetőleg növekvő távokon. Aztán azt fogod érezni, hogy azonos intenzitás mellett gyorsabban haladsz, több energiád és több oxigéned lesz. Utána emelném az intenzitást, azt is szakasosan, először hosszabb tempókkal, aztán rövidebb, maxhoz közeli intenzitással, de az már nagyon az út vége. Első körben sportorvos, utána pedig egy edző, aki segít megvalósítani a céljaid :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!