Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Karbon vázas bicajt tényleg...

Karbon vázas bicajt tényleg cserélni kell 2-3 évente?

Figyelt kérdés
Most állok kerékpár vásárlás előtt. Országúti bicajt szeretnék amivel amatőr versenyeken is indulnék. Karbon vázas olasz cangákat nézegettem eddig, de most ez a cikk eltántorított a karbontól: [link] Itt azt írja, hogy a karbon vázas bicajt 2-3 évente le kell cserélni. Namármost nem vagyok miliomos, h 2-3 évente a több mint fél millás bicajt lecseréljem. Én legalább egy évtizedre vásárolnám. A kérdés az lenne, hogy tényleg le kell ezeket cserélni, vagy csak ostobaságokat hord össze a cikk írója?

2016. márc. 28. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%

Jobb, ha tudod, az alumínium vázat is cserélni kell, mondjuk öt évente. Mit gondolsz, miért cégnevek a csapatnevek a touron, meg a többin? A szponzorok tolják a pénzt, hogy a versenyzőknek legyen gépe, ezért cserébe nincs beleszólásuk abba, hogy milyen doppingot tolnak beléjük.

Amíg nincs szponzorod, vagy csapatod, akinek a gépét hajtod, vagy nem vagy milliomos, fölösleges is ezekben gondolkozni. Egyébként lehet használni később is a karbont, ha nem sérül meg, de ezek nem örökéletre szóló anyagok és vázak. Ha olyat akarsz, ami még az unokád segge alá is jó lesz, akkor egy jó acél vázat kell keresni, viszont az nehezebb. Van még alternatíva a titán és a bambusz. Az utóbbi gyanítom megint csak nem egy örökké valóságig tartó anyag, de titánról azt hallottam, hogy örökélet garanciát vállalnak rájuk. A titán könnyű, strapabíró és drága, de egy kelet-európai csórónak hosszabb távú befektetésnek sokkal jobban megéri véleményem szerint.

2016. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ár-érték arányban egy olyan 3D nyomtatót kell beszerezni, amivel szénszálas vázat tudsz magadnak 2-3 évente nyomtatni. Meg alkatrészeket, csavarokat. Sőt, még el is adhatod!
2016. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Miért kellene sponzos meg csapat ahhoz, h évente 3-4 amatőr versenyen elinduljak? Önerőből veszek egy verseny bringát amin a kopó alkatrészeket magam cserélem. Nem profi akarok lenni csak lelkes amatőr. De még mindig nem értem, h miért kell cserélni a vázat? Nekem van itthon egy 7 éves Caprine montim ami szintén hasonló felhasználású és a váznak semmi baja. Évente viszem szervízbe átnézetni és soha nem mondták még, h cseréljem a vázat vagy a bicajt. Mindösszesen a kopó alkatrészeket kellett cserélni, meg vettem rá egy komolyabb teleszkópot mint ami gyárilag volt rajta. Ennyi. Tehát a kérdés az, ha nem sérül a váz akkor miért cseréljem?
2016. márc. 28. 12:59
 4/14 anonim ***** válasza:
szerintem normális használat/kisebb súlyú ember alatt többet is kibír. viszont 5 év után azért lehetnek problémák. 10+ éves karbont meg már láttam második próbakör után tönkremenni. egyébként meg lehet csak vázat is cserélni.
2016. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Tehát a kérdés az, ha nem sérül a váz akkor miért cseréljem?"

Nyugodj meg, fog sérülni. Ha nem sérülne, nem menne tönkre nyilván nem 2-3 év lenne az élettartamuk ezeknek.

2016. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyre inkább hajlok az alumínium felé, mert az ahogy olvasgatom, bár nehezebb de strapabíróbb is.
2016. márc. 28. 14:39
 7/14 anonim válasza:
Nekem az elso villam karbon, hasznaltan vettem a bringat. En 1 eve hasznalom. En is kellene cserelgessem a villat?
2016. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
11 éves karbon vázat használok a téli edzőbringámon, semmi baj vele. Mikor értitek már meg, hogy a karbon az nem olyan mint a papír???
2016. márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Le merem fogadni, hogy aki itt szidja a karbont, az még nem is ült karbon bringán... Szerintetek egy tour menő rábízná az életét egy olyan vázra, ami simán széttörik? Tovább megyek... Vagy használna karbon kereket, amikor jön le 100-zal egy hegyről? A karbon sokkal jobb erőátvitel szempontjából (merevebb, ezéltal sokkal több leadott erő hasznosul), könnyebb, és csak akkor törik könnyen, ha valaminek nekicsapódik (pl elesel és nekirepül egy sziklának a karbon váz akkor simán törik).
2016. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Azért a mai karbonok már nem azok, mint tíz-húsz éve.

Azok bizony hamar fáradtak, gyantájukat hazavágta az UV, egyre rugalmasodtak majd szép szálkásan törtek. Illetve elengedtek a ragasztások azokon, amelyek nem "unibody" vázak voltak, hanem alu muffoltak.

A mai karbon vázak ennél sokkal tartósabbak.

A hosszú távú dinamikus túlterhelés ki tudja nyírni ezeket is. Az agyonszponzorált csúcsversenyzőknek ennek a problémának a kicsi esélye miatt cserélik gyakran a vázait. Ott az anyag fáradása és lecsökkent merevsége a törésnél jóval előbb okozhat teljesítménycsökkenést.

Arról nem is beszélve, hogy azok a lovak extrém módon minimális tömegre vannak kidizájnolva, az előírt minimális tömeget inkább mondjuk egy DI-2 szett akkujával érik el, nem a megnövelt vázsúllyal. Ott annyi a pénz, hogy az élettartam másodlagos kérdés.


A modernebb hobbyverseny lovaknál a karbonvázak élettartama nyugodtan felülműlhatja az alukét, ahol örök probléma az ötvözők kivérzése és ezzel a ridegedés és törési hajlam.

Használt karbon vázat én sem vennék, nem azért, mert a karbon önmagában megbízhatatlan, hanem azért, mert nem tudhatod, mit kapott a szájára és kideríthetetlen, megindult-e már valami belső minőségromlás.

A márkás új karbon lovaknál nincs mitől félni.

Biztosan nem fog annyi ideig használható lenni, mint egy jó kis double butted CrMo, de egy 7005-ös alut simán biztonságosan túlélhet.

2016. márc. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!