Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan járassam be a láncszemet?

Hogyan járassam be a láncszemet?

Figyelt kérdés
láncot és fogaskoszorút cseréltem a biciklimen. összetoldottam a lánc szemeket, de most nagyon szoros. és szalajt tőle a bicaj. mivel járassam be?
2015. nov. 8. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Jól raktad össze? Én, miután összepréseltem, merőlegesen meg szoktam kicsit feszegetni, ettől kattan egyet és utána jó. Tehát olyan irányban próbálom (viszonylag erősen) hajlítani, amerre nem kéne mozognia alapból, és attól kattan. De azért légy óvatos, én nő vagyok, szóval nekem az "erős" az neked lehet, hogy gyenge vagy normál erő.
2015. nov. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mmm nő és ért a bicajokhoz? Hogy hívnak? :D


Egyébként a hátsót is cserélted? Ha túl szoros és nem váltós bringa akkor a kereket előrébb tolhatod ezzel is lazítva a láncon.

2015. nov. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy érti, hogy a lánc két végének összeillesztésénél lett szoros, vagyis az az egy csukló nem hajlik. Én ezért szoktam egy fél mili vastag kis fémlapot berakni a két szem közé mikor benyomom a csapot.
2015. nov. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen a láncszem szorul. ó biciklis lány :D


na témára visszatérve akkor megmozgatom azt a láncszemet :D

2015. nov. 9. 14:30
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért szalajt, mert szoros az az 1 db láncszem, ennek semmi értelme egyébként. Hanem azért mert nem cserélted ki egyszere a 3 alkatrészt (hajtómű, lánc, hátsó lánckerék sor) hanem csak kettőt, "láncot és fogaskoszorút"

De ha mégis szoros az az 1 db szem, akkor vízszintesen kell meghajlogatni, ahogy az első válaszoló hölgy írta.

2015. nov. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért kicsit húzós lenne a lánctányérokat is mindig cserélni ha elkopik a lánc és a sor. ( de ha adsz pénzt nekem 7900-as DA hajtásra kétévente szívesen kicserélem)
2015. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt már olyan, hogy nem mozgott az egyik láncszem és azért ugrott.
2015. nov. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tothp ***** válasza:
nem kell tányért cserélni. egy tányér legalább 6-8 racsnit és minimum háromszor ennyi láncot kiszolgál. Persze ha időben cseréled. mtb-nél szutyokban használva akár 800-1000 km-enként. A lánc keresztbefeszegetés mindenképp használ
2015. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!