Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Agyváltósról leesett a lánc....

Agyváltósról leesett a lánc. Gondolom, megnyúlt. Megoldás lehet kiszedni egy láncszemet, vagy jobb, ha új láncot veszek?

Figyelt kérdés

2015. máj. 20. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:

a kerék már a végponton van? (tehát nem tudod hátrébb húzni?)


én vennék új láncot

2015. máj. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy valamennyivel hátrébb lehet állítani.

De nem okoz az több problémát, mint amennyit megold? Váltó bowden hossza, fékbeállítás stb.

2015. máj. 20. 09:27
 3/8 anonim ***** válasza:
valóban nem egyszerű, de az új lánc is nyúlna, tehát egy idő után ott is állítanod kell
2015. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy 3 év 4000 km után ez a második láncom, ami tönkrement. És nem hegyi túrákra használom, hanem csak munkába járok vele. Mondjuk az előző az el is szakadt. Ezen a mostanin nem látok sérülést, csak elég laza már.


Nekem mindenesetre egyszerűbbnek tűnik egy-két ezer kilométerenként kicserélni a láncot, mint kereket odébbállítani, majd a fék és váltóbeállítással vesződni.

2015. máj. 20. 13:09
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg azt olvastam valahol, hogy nagyon megnyúlt lánccal nem jó járni, mert szétkoptatja a fogaskerekeket, aminek a cseréje jóval többe kerül.
2015. máj. 20. 13:10
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
Ha "megnyúlt", akkor csere. Hiába vesel ki akárhány szemet, attól még ugyanolyan kopott marad. Természetesen a hátsó lánckerékkel együtt (az is kopik és az új lánc ugrálna a régin). A hajtóművön a lánctányér akár maradhat is -általában tovább bírja, de ezt mindig az adott esetben kell eldönteni.
2015. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nos, kicseréltem.

De most meg olyan feszes, mint az állat, alig tudtam felrakni. De ha beletettem plusz egy láncszemet, akkor meg annyira laza volt, hogy az megint leesett volna előtt-utóbb.

Nem baj, hogy ennyire feszes? Nem lesz baja a váltónak tőle?


(még egyszer: agyváltósról van szó, az a lánc szempontjából egysebességes, csak egy fogaskerék van elől is és hátul is)

2015. máj. 25. 08:19
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
Akkor be kell állítani a láncfeszességet. Az egysebis vázakon ezért van csúszópapucs, hogy a kerék előre-hátra húzásával be lehessen állítani a lánc feszességét. Ha netán ejtőpapucsos lenne, amit láncváltóhoz terveztek, akkor pedig kell egy láncfeszítő...
2015. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!