Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az újonnan vásárolt kerékpárom...

Az újonnan vásárolt kerékpáromról rögtön leugrott a lánc. Segítene valaki, hogyan tegyem vissza?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kb. tíz éve nem ültem biciklin, ma vettem egy kerékpárt, amit ki is próbáltam, haza is hoztam, s nem volt vele semmi baj. Itthon anyukám ráült kipróbálni, állítása szerint váltott vele egyet és a lánc a lánckerék belsőjébe "ragadt", és nem mozdul.

Próbáltam megbütykölni, de kevés sikerrel jártam.

Ha valakinek van valamilyen ötlete, mit csináljak, megköszönném. Ciki lenne visszavinnni a szervízbe, azt hiszem kinevetnének, de valamit tenni kell ha nincs férfi a háznál. :)


Köszönöm

28/L



2015. júl. 28. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a bicikli nincs beállítva. Vidd vissza és állítasd be velük. Tróger banda!!
2015. júl. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
:D Merre laksz?
2015. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
utolsónak: BP, II.ker.
2015. júl. 28. 21:13
 4/8 tothp ***** válasza:
Első körben: lánc megmarkol és egy erőteljes mozdulattal függőlegesen felfelé kihúzod. Ha szerencséd van, a küllők nem sérültek. Aztán irány a szaküzlet, állítsák be a váltó végállását. (egyénileg is megoldható, nem egy ördöngősség, de ha nem akarsz vele bohóckodni, vidd oda, ahol elszúrták)
2015. júl. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerős a probléma, amikor vettem a bringámat, azt is úgy adták oda, hogy gyakorlatilag használhatatlan volt. Itt a környéken van egy jó szervíz, ott megolajozták, beállították (kerekek, fékek, váltó). Párezer Ft volt, de azóta sincs gond fele. Én ilyen trehány helyre nem vinném vissza, inkább keresnék egy megbízható szervízt.
2015. júl. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dreigang ***** válasza:
Régen a CПУТИК-om lánca szeretett így leesni a kis lánckerék és s a saru közé, csak lapos csavarhúzóval tudtam óvatosan kifeszegetni. A kereket minden esetre ne nagyon mozgasd, mert azzal inkább még jobban beszorulhat a lánc, és kárt is tehet.
2015. júl. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Itthon anyukám ráült kipróbálni, állítása szerint váltott vele egyet "

Mármint a lakásban, álló helyzetben?? Ha igen, persze, hogy leesett a lánc. Váltani csak menet közben szabad.

2015. júl. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
:) Csereld ki a kerekeket :) Ha az elso kerek fele halad a lanc, akkor soha tobbet nem dobja le hatul :)
2015. júl. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!