Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kell megjavitani?

Pety001 kérdése:

Hogyan kell megjavitani?

Figyelt kérdés
A kerékpáromnak elkezdett kotyogni a háttsó tengely......meghuzni meghuztam de amikor elmegyek terepre mindig meglazul mit tegye hogy ne lazuljom meg ?

2015. máj. 11. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Értesz hozzá egyáltalán, hogy mit kell meghúzni? Mert ha ezt a kérdést itt feltetted, akkor abból arra lehet következtetni, hogy valójában fogalmad sincs, hogy mit és hogyan kell és mi hogyan működik ott.

Nézz videókat a youtube-on vagy olvass el egy bicikli szerelős könyvet. Alapnak jó lesz, de maga a bicikli szerelés megkíván "némi" műszaki érzéket.

2015. máj. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értek hozzá .....hát azért ezt nem mondanám de azt igen hogy van tapasztalatom ebben csak anyi ezzel a gond hogy ilyen kerekem még nem volt és nem olyen mindt a régi vagyis ez a bicajom már olyan erdöre való a többiröl nem lehetett ezt elmondani egy egész hátsó tengely is szereltem már át egyik kerékböl a másikba szóval valamenyire konyitok hozzá (persze az a bicikli megy is ) :)
2015. máj. 11. 20:33
 3/12 anonim ***** válasza:

"Értek hozzá"


Látom. Mert egyébként tudnád, hogy a tengely mindkét végén kontraanyával szrorul meg a kónusz. Ezeket beállítod és meghúzod és mehetsz. Vékony villáskulcs nélkül nem biztos, hogy diadalmenet lesz.

2015. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vékony villáskulcs, avagy a boltban: kónuszkulcs 13 vagy 14-es méret.
2015. máj. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na szóval meghuzni megtudom és azt is tudom hogy hogykell de elkezdek szöktetni és napvégére meglazul és ujrakotyog és ezt hogyan tudnám megátolni...rakjak hozzá egy + anyát ?
2015. máj. 11. 21:39
 6/12 A kérdező kommentje:
Pl : szombat reggel meghuztam jól forgot akerék sehol nem akadt meg vagy kotyant volna semmi....estére ujraelkezdett kotyoggni :(
2015. máj. 11. 21:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor valami náthás lehet, nézd meg a meneteket. Jól összerakott tengely évek alatt sem lazul meg :)
2015. máj. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2015. máj. 12. 16:15
 9/12 A kérdező kommentje:
Szával a konyusznél meghuzom azután rászoritom hogy nem mozogjon de akkor is kotyog a csapágymegvan semmi baja sincs megnétem de a kerék jobb felén van a konusz a ball felén egy csavar amit egyszeruen nem birtam se meghuzni se meglazitani ugyhogy még mindig kotyok ... :( Aki tud olyan vidit ahol MTB hátso tengelyt huznak meg írja le ide köszi :D
2015. máj. 12. 20:34
 10/12 A kérdező kommentje:
elintéztem...azóta eltörtem a hátsó kapcsolon a fogaskereket ...
2015. máj. 29. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!