Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az szabálytalan, ha a járdán...

Az szabálytalan, ha a járdán biciklizek? Csak mert sokan csinálják azt, de nekem beszóltak miatta. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

2014. szept. 8. 21:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd egy tahó. Nem szabad járdán menni. Mondjuk egy kamion, teherautó, ami lassabb szokott lenni, menjen a járdára? Mellesleg, ott sokkal rosszabb a bcajn
2014. szept. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd egy tahó. Nem szabad járdán menni. Mondjuk egy kamion, teherautó, ami lassabb szokott lenni, menjen a járdára? Mellesleg, ott sokkal rosszabb a bcajnak, a gyalogost kerülgetni. Se féklámpa, se index nincs rajta, s nem sávban közlekedik..
2014. szept. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%

"6 ilyen mentális képességekkel remélem nem csodálkozol azon a 35%-on..."

Te se vagy tökéletes a 72%-oddal. Komolyra fordítva a szót, mi ez a dedó már, hogy ez alapján ítélsz meg valakit? Nehogy már te ítéld meg az én mentális képességeimet, ha nem értesz egyet a véleményemmel, az nem engem minősít. Tanuld meg inkább elfogadni a másik ember véleményét!

2014. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy ez nem vélemény kérdése.


Mellesleg mondd már el, hogy szerinted egy utassal együtt 100 kilós bringáért miért kéne ugyanúgy adózni, mint egy 1500-2000 kilós kocsiért? Szerinted melyik teszi tönkre hamarabb az utat?


Látszik, hogy te sem mehettél bringával, ha szerinted valaki az úton 40-nel suhanva "szenved", ahol csak a lámpa tartja fel maximum, míg a járdán 10-20-szal menve egy gyalogos, egy padka, egy zebra stb.

2014. szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%

"Mellesleg mondd már el, hogy szerinted egy utassal együtt 100 kilós bringáért miért kéne ugyanúgy adózni, mint egy 1500-2000 kilós kocsiért?"


Ugyanúgy kell adózni. Ugyanannyi a kenyér, tej, meg minden a boltban a bringásnak mint az autósnak és ezzel együtt az ÁFA is ugyanannyi nekik. Bocsánat: egy-két büfét láttam már, ahol bringásoknak adnak 5-10% engedményt! Ez diszkrimináció az autósokkal szemben, ugye? :)


Az SZJA sem kevesebb csak mert bringázol!


Akkor most mi van? Milyen adó kevesebb a bringásnak? Ja, hogy egy átlag autó többe kerül, mint egy átlag bringa? És? Más meg drágább dolgokat vesz és így több ÁFÁt fizet be, mégse szólnak be neki, hogy miért fizet kevesebb adót.


Vagy a teljesítményadóra gondolnak itt egyesek? A bicikli teljesítménye pontosan 0, így mi után kéne teljesítményadót fizetnem? Súlyadó már nincs, de oké, szívesen kifizetném: mennyibe is kerülne a 10 kilós bringámra? Valószínűleg kevesebb, mint amennyibe az ezzel járó adminisztráció kerülne. :D



Szóval szánalmas aki az adózást hozza fel. Még ha jogos lenne, akkor is hülyeség, mert a kerékpár mindenkinek csak előny: autósnak, közösségi közlekedőnek is több helye marad a városban, nem szennyezi a környezetet, egészségesebb életmódú emberre kevesebbet kell a társadalomnak költeni egészségügyileg.

2014. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
15 éve árufuvarozással foglalkozom, abból 14 éve nem zavarnak a bringások... nem a bringást kell szidni, meg kell tanulni vezetni...
2014. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ezt most mire föl írtad, én a hatos kommentre válaszoltam.
2014. szept. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Lehet itt filózni rajta, hogy ki mennyi adót fizet. De a jog az jog marad. Mehet a biciklis az úton? Igen, mehet, pont ugyanannyira, mint az autó, ha nem tiltja külön tábla, illetve nincs az út mellett KÖZVETLENÜL kerékpárút. Minden más felesleges pampogás.
2014. szept. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Lehet itt filózni rajta, hogy ki mennyi adót fizet."


Egyetértek veled, csak azért írtam amit írtam, hogy lássuk már: a bringás sem adómentes. Sokan nem tudom mit képzelnek. :)


No de az is igaz, hogy tök lényegtelen az adózás. Amúgy sem az autósok pénzéből épülnek az utak, hanem mindenkiéből.

2014. szept. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!