Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az szabálytalan, ha a járdán...

Az szabálytalan, ha a járdán biciklizek? Csak mert sokan csinálják azt, de nekem beszóltak miatta. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

2014. szept. 8. 21:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
igen,szabálysértésnek számít.
2014. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Biztos ez? Csak mert a rendőrök nem büntetik...
2014. szept. 8. 21:46
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Amikor még én tanultam a kreszt, akkor járdán elvileg max 15-tel mehettél, nem ugatva, minden esetben elsőbbséget, igazat, és kiemelt figyelmet adva a gyalogosnak. Ha olyat csinálsz a járdán, amit nem kéne, akkor jóhogy megszól.
2014. szept. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%

Nekem az ismerősöm amikor utaztam vele a pirosban beszólt az egyik bringásnak, amikor nagy volt a forgalom, hogy takarodjon a járdára, ne tartsa fel az autókat a csigatempójával az út szélén. A bringás csak egy középső ujjat mutatott, és kis híján nekivágta a kormányt a visszapillantónak, ahogy elindult. (szerencséje volt, mert elég nagydarab ember az ismerősöm)

Aztán megkérdeztem, miért mondta ezt a bringásnak (nekem nincs jogsim még), azt mondta, ha nagy a forgalom a főúton, akkor mehetnek a járdán is, de olyan buták a bringások hogy még ezt se tudják, inkább szenvednek a kocsik között.

2014. szept. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Most inkább 10 km/h, és csak akkor, amennyiben nem múltál el 12 vagy az úttest nem alkalmas a közlekedésre.


A bunkó autós meg ne szóljon be senkinek, mert pont ugyanannyi joga van az utat foglalnia mint másnak. Menjen ő a járdán ha gyalogosokat akar veszélyeztetni. Dugóban meg biztos nagyon sietős...

2014. szept. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
A gépjárművezetőnek tudtommal több joga van az utat használni, mert fizet mindenféle adót a gépjárműve után, amiből aztán az utakat tartják fent. A kerékpáros semmit se ad bele az utak építésébe/karbantartásába, mégis használhatja.
2014. szept. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A kerékpáros nagyságrenddel kisebb helyet foglal el az úton.

A kerékpáros nem bocsájt ki kilónyi kormot a városban.

2014. szept. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
6 ilyen mentális képességekkel remélem nem csodálkozol azon a 35%-on...
2014. szept. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A bringás nem adózik??? Hol lehet áfa mentesen kenyeret meg minden mást venni? Segíts nagyokos és ezentúl minden bringás odajár majd vásárolni!!


" A bringás csak egy középső ujjat mutatott, és kis híján nekivágta a kormányt a visszapillantónak, ahogy elindult. (szerencséje volt, mert elég nagydarab ember az ismerősöm)"


Jól tette a bringás. Nagy b@rom az ismerősöd.

2014. szept. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Tilos a járdán kerékpározni!!!


Kivéve 12 év alatt fő út mellett. Illetve ha alkalmatlan az út ami pl nagy sarat jelent (a nagy forgalom miatt viszont nem lehet!)

És ezen alkalmakon is legfeljebb 10 km/h! Tehát kb egy kocogo ember tempója.

2014. szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!