Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti biciklivel mennyivel...

Országúti biciklivel mennyivel lehet menni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan.

Síkon a profik átlag 45 km/h-val tekernek, de 10 km-el a cél előtt ahol már kicsit meghúzzák a tempót akár 55-el is mehet a peloton.

Top sprinterek 75 km/h az utolsó párszáz méteren.

https://www.youtube.com/watch?v=F7aH1bn6yUI

Lejtmenetben az út minőségétől,szélességétől és lejtő meredekségétől függ, általában 70-80 km/h, de 100 is elérhető:

https://www.youtube.com/watch?v=0tFpNsZXWgc

Több nem nagyon a légellenállás exponenciális növekedése miatt.

Persze ha nincs légellenállás és nem vagy teljesen százas, akkor ez is elérhető:

https://www.youtube.com/watch?v=iO7_Fq56g2c

Amúgy egy átlagember 1 hónap folyamatos edzéssel már kényelmesen tudja tartani a 30-35 km/h-t sík terepen jobb országúti bringával.

2014. jún. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyha én kb 4 évig csak gépeztem állandóan szinte, semmit nem mozogtam, és 2 hónapja elkezdtem 20-30 km-eket biciklizni montival úgy,hogy tekerek mint a hülye (emiatt a csípőm is bajba van jelenleg), tehát semmi lábizmom még szinte, én mennyivel tudnék menni mondjuk egy 45 000 országútival?
2014. jún. 11. 20:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát én úgy 25 km/h-t mondanék átlagsebességre egy sík 40 km-es túrára.Persze egyes szakaszokon ha mindent beleadsz elérheted a 35 talán még 40-et is, de nem hiszem,hogy tartani tudnád hosszabban távon.

30-at talán néhány kilóméteren keresztül.

Valamint nem túl ajánlott egyik napról a másikra felülni a bringára és tekerni ahogy a csövön kifér.Többet árthatsz vele mint amennyit ér.

A formát szép fokozatosan kell felépíteni.Kezdőknek a maximális pulzus 70-80%-ával ajánlott a tekerés 2-3 órán keresztül.

Tudom hogy az ember irígykedve néz egy-egy országutisra akik 40-el elszáguldanak mellette, de hidd el ők sem 1-2 hónap alatt jutottak el erre a szintre,hanem évek kemény munkája alatt.Ráadásul általában ott figyel alattuk a több százezres kerékpár.Kitartás, jön a nyár,eddz sokat és menni fog az.A csípődet meg nyújtsd minden tekerés után.

2014. jún. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, én egyből tekertem mint a hülye, ráadásul szembe széllel, és kb 20km-t. (MTB-vel) A csípőmmel most bajok vannak, porckopás talán, mert a jobb oldali

ropog mint az állat .

2014. jún. 14. 17:02
 5/8 anonim válasza:

én egy mezei 26-os montival és városi gumival is megcsinálom ezt.

a monti milyen? egy 10 éves agyonhasznált kutya közönséges Trek. Anno se volt nagy szám, de most már viseltes.

21 fokozat.

A gumi milyen? Mezei CST urban style.


Amúgy egy átlagember 1 hónap folyamatos edzéssel már kényelmesen tudja tartani a 30-35 km/h-t sík terepen jobb országúti bringával.

2014. aug. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én már kényelmesen tartom 30 km/h-t
2014. aug. 23. 18:08
 7/8 anonim válasza:
hol?
2014. okt. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Városban, mondjuk városon kívül lemegy 25-30-ra, de ott is törekedek a 27,28,30-ra.
2014. okt. 7. 22:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!