Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kezdő országúti kerékpár?

Kezdő országúti kerékpár?

Figyelt kérdés
Sziasztok! El szeretnék kezdeni országúti kerékpározni. Hogyan és mivel érdemes?:) Nem szeretnék először még sokat költeni rá (Max 25-30e) Ennyiért lehet kapni jókat használtan vagy inkább felejtsem is el? Érdemes rögtön országútit venni, vagy egy "sima" MTB is épp olyan jó alternatíva az elején?:) ki hogy kezdte?:)
2014. jún. 10. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

nagyon kevés jó országúti ALAPOT adnak 30-ért, és arra még költeni kell.

Egy kicsit spórolj még szerintem, de majd akik jobban értenek az apróhirdetésekhez jobban tájékoztatnak.

2014. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Látom azóta sem érkezett válasz.

Próbálj egy kicsit többet spórolni, vidd fel a keretedet olyan 50-60 környékére.

2014. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha olyan kerékpárt akarsz, amivel több lesz a pozitív élményed, mint a problémád, akkor újonnan ne is nézz bringát 200.000-ft alatt. Nekem pl. egy belépő szintű, kétszázezres meridám van, de már bánom, hogy nem spóroltam rá össze több pénzt, mert a váltórendszere nem a szívem csücske...


aztán kelleni fog egy pedál, amihez kell ugye cipő. majd jöhet a mez+nadrág+bukó kombó, ez sem elhanyagolható. végezetül pont az i-re az apróbb dolgok: szemüveg, kesztyű stb...

2014. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért kedves utolsó: nem mindenkinek van annyi pénze hogy félmillás bringával 'tanuljon' meg tekerni. Én magam 5 éve kezdtem országútizni. Az első bringámért 40 ezret fizettem és fantasztikus volt. Egy acél vázas olasz 'csoda' volt, de szerencsére az előző gazdája szerelt rá fékkarokat, amik nagyon hasznosak, hisz ha később komolyabb kerékpárt veszel, azokon már mind ilyen van, így hozzá tudsz szokni, ráadásul sokkal kényelmesebb és biztonságosabb is a használatuk, hisz nem kell az első kerékhez nyúlkálnod váltás közben. A többi alkatrésze csaknem gyári 30 éves volt, 2*7-es váltással, de minden fantasztikusan működött. Egy két apróságot lecseréltem és 2 év után eladtam 60 ezerért. Ez idő alatt még egyszer ennyi pénzt összegyűjtöttem és vettem egy alu Meridát. Még ez is csak belépőkategória, de a változás hatalmas volt érzetre. További 2 év eltelte után most tervezem ezt is eladni és 250 ezer környékén szeretnék venni valami alu/karbon bringát 105-ös, vagy Ultegra szettel tavaszra. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, nem kell milliós géppel kezdeni. Neked azt ajánlom, hogy a keretedet mindenképp emeld, ha nem is százezrekre, de 50-60 ezerre mindenképp. Ebben az árkategóriában már megjelennek a fékváltókaros acél országútik, amit én is említettem. Másik alternatívát jelenthet, hogy veszel 40 körül egy alap országútit (KTM Strada, Atala, Peugeot, stb), lényeg hogy hajtása, váltói, kerekek legyenek rendben és magad szerelsz rá 10-15 ezer értékben egy RSX szintű fékváltókart. Így kapsz egy olyan bringát, amivel 2-3 évig bőven elleszel. Hajrá! :)
2015. jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!