Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nem túl késő már elkezdeni?

Nem túl késő már elkezdeni?

Figyelt kérdés
Hamarosan betöltöm a 42-dik életévemet. Valamikor tizenévesen de még 20-22 évesen is gyakran kerékpároztam sportszerűen saját kedvtelésből de azóta szinte alig ülök kerékpáron csak ha muszáj. Úgy tervezem, hogy újra nyeregbe pattanok és lehetőleg napi rendszerességgel legalább 30-40 kilométert (vagy többet) tekerek. Szerintetek nem túl késő már ilyen idősen sportszerűen elkezdeni kerékpározni?
2014. ápr. 14. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Elkezdeni nyilván nem késő és megéri, ha ez tesz boldoggá. Gondolom nem most akarsz már olimpikonná válni, mert a versenyzői sikereidet semmi nem garantálja. Felteszem a sportszerű versenyszerű akart lenni.
2014. ápr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A huszas éveim elején napi rendszerességgel kerékpároztam 40-50 kilométereket de előfordultak 100 kilométernél nagyobb távok is. A kerékpározást főképen az egészségem miatt szeretném újra elkezdeni.
2014. ápr. 14. 19:11
 3/4 Dreigang ***** válasza:
Kevésbé az évek számától függ (én is kb. ennyi idősen kezdtem újra), inkább alkati tényezőktől, egészségi állapottól (pl. ízületek), méginkább elszántság kérdése.
2014. ápr. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
késõnek nem késõ de eleinte szerintem beérheted a heti 30-40km-rel... én tavaly napi szinten tekertem körbe a velencei tavst, aztán 1 èvig nem volt bringám, tegnap mentem azóta elõször, és majd meg haltam, pedig én csak 1 évet hagytam ki nem 20-at :)
2014. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!