Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklimet úgy hajtom hogy a...

Biciklimet úgy hajtom hogy a tüdőmet is kiköpöm mégis lassan haladok vele. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Régebben ment mint a "rakéta":D de mióta szerelőnél volt nem megy jól..a fékek és a váz kivételével minden egyes alkatrész kicseréltek rajta.szó szerint mindent, mert ette a rozsda az egészet.
2014. márc. 9. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát az függ attól is, hogy a szerelő milyen minőségű alkatrészeket szerelt be.


Alapvetően a hajtáshatékonyságot befolyásolhatja:

-ragadós középcsapágy -> ellenőrizd, hogy a hajtómű könnyen forog-e -> ha nem, újrakenés

-ragadós kerékagyak -> a kerekeket forgasd meg, hogy könnyen forog-e, esetleg meg-megakad. -> ha megakad, szintén újrakenés, esetleg csak a kónusz túl szorosra van húzva

-fék beleér a felnibe -> ha beleér állíts/lazíts a fékbovdenen

-vagy esetleg ha kapott új külső gumit a bringa, akkor ha ballonosabb, szélesebb az előzőnél, akkor nagyobb a gördülési ellenállása és emiatt nehezebb tekerni. -> Ha engedi a gumi, akkor fújd magasabb nyomásra.


Egyébként milyen bringáról beszélünk és milyen minőségű alkatrészekre lettek cserélve a rozsdásak?

2014. márc. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elozo valaszolo rengeteg hasznos dolgot irt, fogadd meg a tanacsat!

En a helyedben nem biztos, hogy ahhoz a szerelohoz mennek tobbet egyaltalan. Normalis szakuzletben nem vegeznenek trehany munkat es torekednenek arra, hogy hasonlo szinvonalu es teljesitmenyu alkatreszek keruljenek a regiek helyere. Hallottam mar olyanrol, hogy egy hozza nem erto elvitte a meregdraga biciklijet "szakuzletbe" es a 15 ezer forintos kormanycsapagy helyere cserealkatreszkent beraktak egy ezer forintosat.

2014. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem kerékpárüzletben csináltattam hanem egy "magánszakinál".nem egy csúcsszuper bringa de azért én szerettem/szeretem..vázon ez van :mongoose. a régi válto shimano volt most ez van a hátsó váltóra írva: slnrln1500.a meghajtó nem tudom mi de most vettem észre hogy eléggé lötyög...lánc lehet hogy nagyobb mint kéne? Mert amikor nagyon odalépek neki ugrál néha..
2014. márc. 9. 13:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezzel a "magánszakival" nagyon melléfogtál. slnrln váltó nem létezik tudtommal, de Sunrun igen, megtalálható a teszkós, áruházi kerékpárokon. Borzasztóan olcsó és gagyi, még egy 2000 forintos Shimano Tourney is csúcstechnológiát képvisel hozzá képest.


"most vettem észre hogy eléggé lötyög...lánc lehet hogy nagyobb mint kéne? Mert amikor nagyon odalépek neki ugrál néha.."

Szerintem sürgősen vidd el a kerékpárodat egy kerékpár szaküzletbe! Ez a szerelő meg nem tudom mennyit kért a munkájáért, de borzalmasat végzett. De ha a hátsó váltónak silány olcsó alkatrészt rakott fel, el se tudom képzelni, a többi milyen lehet, amit a szerelő felrakott. Vedd úgy, hogy buktad a pénzed, alaposan átvágtak, és a kerékpár szaküzletben rákölthetsz a SZAKSZERŰ javításra pluszban. Csak azt nem értem, miért magánszakihoz vitted a Mongoose kerékpárodat egy megbízható kerékpár szaküzlet szervize helyett, ahol még garanciát is vállaltak volna a munkájukra.


Ja és meghajtója a számítógépnek van, a kerékpárnál hajtókar van. :)

2014. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!