Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ti mit szoktatok tenni azellen...

Ti mit szoktatok tenni azellen hogy ne ereszen le a kerék keveseb mint egy hét alatt és ne mennyen nyolcas a hátsó kerékbe hamar?

Figyelt kérdés
Én ovatosan vezetek a kátyukat kikerülöm patkázni se szoktam mégis fél év után ilyen lett a biciglim.
2014. márc. 6. 14:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
ez azért van, mert te annyiért veszel biciklit, mint mások felnit.
2014. márc. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szia!


A felniben tényleg két okból lehet a nyolcas, vagy ütés érte, vagy nagyon silány. Attól még nem biztos, hogy rozsdás. Ha lefényképezed és felrakod ide, akkor többet tudunk mondani.


Az, hogy négy naponta pumpálni kell, tényleg gyanús. Vékony kerekű országútikat naponta kell, ott ez normális. Ha vastagabb, szélesebb gumi van rajta, akkor viszont gyanús, hogy defektes: vannak olyan kicsi lyukak, amiktől csak egy hét alatt ereszt le a kerék. Vedd ki a tömlőt a kerékből, fújd fel (vigyázz, ki ne durranjon, de egy picit nyúljon meg azért, mint a lufi), és víz alatt ellenőrizd, hogy nem szivárog-e valahol a levegő. Vannak olyan pici lyukak, hogy még így se látszik, de azért az ritka.

2014. márc. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Tízenöt ezer forintba került a biciglim úgy hogy sikerült le alkudnom két ezeret! Jo vétel volt szerintem és a Eurobike nem egy rossz márka

Csak ki kéne deriteni hogy miért van nyolcas a kerékbe és mitöl ereszt le. Szervízben megnézik a tömlöt hogy lyukase? Fogalmam sincs mit kel csinálni hogy szétszeggyem.

2014. márc. 7. 12:03
 14/19 anonim ***** válasza:
errõl beszélek, egy jobb minõségû felni pár kerül annyiba mint a te biciklid. tudom ez szomorú hír, de ha olyan biciklit akarsz, amivel nem lessz, havonta ilyesmi gondod, az minimum 100.000-res kiadást jelent.
2014. márc. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
És még mindig biciKli. Olyan szó ,hogy "bicigli" NEM létezik! Maximum a falusi, paraszt szlengben.
2014. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Egy ilyen olcsó bringa tökéletes arra, hogy megtanulj szerelni. A centrírozás (nyolcas javítása) nem olyan egyszerű, szervizben kb. 2000 Ft.


De a defektet megjavíthatod magad, itt egy hosszú és részletes leírás:

[link]

Ha keresgélsz, képeket, videókat is találsz. Próbáld meg :-)

2014. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Mielőtt szétszereled a gumit, a szelepet ellenőrizd le víz alatt hátha csak az ereszt.

A nyolcas azért is keletkezhetett, mert a benne lévő nyolcast szakszerűtlenül vették ki, például meghúzták egyik küllőt. Ekkor ez az egy küllő el is szokott szakadni és újra előjön a nyolcas amit kivettek.

A nyolcast magam szoktam kivenni, mivel az garantáltan szakszerű is szokott lenni. De ha nem értesz hozzá, szervizben vetesd ki. Arra nincsen garancia hogy ha például hozzá nem értő segéd végzi, hogy az szakszerű szerelés lesz-e.

2014. márc. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Alex Fly ***** válasza:
Hát ugye az Eurobike nem a minőségéről híres... nagy valószínűséggel szimplafalú felnivel szerelték, ami hajlik, mint a kolbász. Segíthet rajta, ha megfelelő nyomás van a gumikban -de az esetedben éppen ez az, ami gond. Szóval belsőcsere alap, illetve szükség szerint normális felni...
2014. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én Continental belsőt használok és Slime is van benne. Gyakorlatilag nem kell fújkálni, mert egyszerűen nem ereszt semmit. A teszkós belsőket kell hetente fújni...
2014. márc. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!