Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár váltó finom beállítás...

Thomas Mann 33 kérdése:

Kerékpár váltó finom beállítás, lánc pattogás: hogyan, mi a gond?

Figyelt kérdés

-Nehezen vált az első váltó a legnagyobb fogaskerékre. A váltokaron lévő váltó bowden állító melyik irányba feszít? Jobbra, mintha anyát csavaroznék a kormány váltóra?(Mert nem nagyon veszek észre különbséget..., lehet, hogy rossz?)

-Új a kerékpár, mégis hóban, vagy ha gyorsan akarok elindulni (legnagyobb áttételen használom mindig) pattog a lánc (úgy gondolom ugrál a fogaskerék fogai között) Mi lehet a gond? (Kross Evado 1.1)



2014. jan. 30. 02:26
1 2
 1/15 Grim13 ***** válasza:
youtubeon keress rá a váltó állításra sok videó foglalkozik vele, ha uj lehet még kicsit kopnia kéne, lehet hogy az olaj vacak és ebben a jó időben kicsit fagy ...
2014. jan. 30. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem valtasz keresztben? Mondjuk erolteted elol a legnagyobb (kulso) fogaskereket, kozben hatul a legbelson van? (csak kerdezem)
2014. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nincs keresztbeváltás, nézegettem fél órán át a netet, de nem akarom nagyon ezzel még eltölteni a napom, vizsgaidőszak van.

-Jól gondolom, hogy úgy feszít a bowden állító, mintha anyaként a rácsavarnám a váltókarra?

-Téli láncolajat vegyek hozzá?

2014. jan. 30. 10:43
 4/15 Grim13 ***** válasza:
én jobb minőségű olajat használok és külön évszakra (téli, nyári), ez nem csomósodik meg nem fagy, igen úgy feszít, ha nincs túlváltás ne csavargasd a végállitókát, ha hozzáér a lánchoz a váltó mást kell tenni de ez nem áll fent a leírás alapján, szerintem inkább a lánc túl merev, lehet kicsit be kell még kopjon, ez is minőség függő
2014. jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ha kifele csavarod a csavart akkor feszit...(logika off)

ha hatul csak a legnagyobb lanckereken ugral, tobbin nem akkor xar a valtobeallitas, L csavaron 1/3ad fordulat ki, es a bowdenfeszitocsavaron is huzz 1/3 fordulatnyit...

2014. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
HomoHominiLupusEst! A legnehezebb fokozaton használom a kerót 95%-ban, tehát hátul a legkisebb lánckeréken ugrál a lánc.
2014. jan. 30. 20:27
 7/15 A kérdező kommentje:

Lekaptam hátsó váltót.

Kép:

[link]

A lánc feszességet állítja a bekarikázott csavar? Azt kellene balra csavarozni, hogy jobban feszítse és megszűnjön erőteljesebb tekerésnél a lánc pattogás?

2014. jan. 30. 21:40
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Új bringa és ilyen rozsdás a lánc?? Meg rettentő koszos is a gép.

Nézd meg a váltóbeállító videókat. Elég egyértelműek.

Vagy keress rá a bicikli váltó beállítás-ra gúglín. Több helyen is leírják, hogy mi micsoda és hogyan kell.

Ha meg nem értesz hozzá, akkor jobb ha szervízben állíttatod be.

2014. jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
ne haragudjál utolsó, de látszik a válaszodnak köze nincs a témához, akkor minek osztogatsz tanácsokat: gooliz meg ilyenek, szerinted nem olvastam pár cikket, néztem videókat. Egy csavarra kérdeztem rá, nem órajavításra. A sós hólétől lesz némi felületi rozsda, de aki kerózott hóban ezt már vágja, (olaj aztán) elmúlik, meg te minden hóban bringázás után lemosod a keród ember?
2014. jan. 30. 23:30
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a kattogassal ... fogd fel ugy, mint ha fordulatszam mero lenne :) (majd bekopik) :D
2014. febr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!