Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kell beállítani pontosa...

Hogyan kell beállítani pontosan egy hidraulikus tárcsaféket kerékpáron?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem újonnan egy bicajt , ami elöl , hátul tárcsafékkel van felszerelve. A tárcsafék tipusa :Shimano M446 kép: [link]

Mivel eddig még csak V-fékem volt , ezért mondhatni nem értek hozzá , de szeretném rendesen karbantartani és odafigyelni rá. Egy kis problémát rögtön észrevettem. Ahogy behúzom a fékkart (főleg az elsőt, de a hátsónál is ez van) akkor a fékpofa , ahogy ráfog két oldalról a tárcsára , egy kicsit eltolja az egyik irányba azt , tehát egy hangyányit elmozdul a fixem felfogatott tárcsa. Nos hosszú távon gondolom ez nem a legjobb , ezért be kellene normálisan állítani. Kérdésem lenne, hogy hogy tudom a fékpofák helyzetét normálisan beállítani , hogy a két fékpofa egyszerre érjen a tárcsák két oldalához , mert ekkor ugye gondolom csak nem mozdul el. Egyáltalán meg lehet , ezt normálisan otthon csinálni vagy irány a szerviz?


Kösz a válaszokat!



#beállítás #tárcsafék #fékpofa #hidrulikus #elferül
2012. máj. 27. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha most vetted, akkor ne kontárkodj bele, mert a végén rád szólnak ha viszed garanciásra, hogy: "Ha nem piszkáltad volna a féket, most nem tört volna el a váz".

Ez persze nyilván túlzás, de beleköthetnek.

Amúgy otthon is meglehet csinálni, én is karbantartó vidiket keresek bicóhoz.

Amúgy nekem M445-ös fékem van :D

2012. máj. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja van rá 3 hónap garancia , de azért kérdem , mert ha nem lesz nem akarom minden kis egyszerű műveletért szervizbe vinni , mert az szerintem elég gáz , amit tudok és van hozzá szerszám azt mind meg szoktam csinálni , de tárcsafékben egyáltalán nem vagyok jártas..
2012. máj. 27. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt jól elmondják :

[link]

2012. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösz , ez hasznos volt! Azt hittem egyébként , hogy egyszerűbben is be lehet állítani , valamint pontosabban , de azt hiszem vissza fogom vinni a szervizbe , hogy állítsák be normálisan.
2012. máj. 28. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:
ahogy 3 perctől kezdődik, egy 5ös imbusszal beállíthatod a féked heylzetét. Az nem baj annyira, ha fékezésnél kicsit elhuzza a fék a tárcsát, ettöl nem görbül el a tárcsa.
2012. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Végülis megcsináltam , sikerült elég jól beállítanom , egy kicsit súrlódott is , de most elég jó helyzetben van. Egyébként gondolom ahogy kopnak majd a betétek "kényelmesebben" el fog férni közte a tárcsa. Amúgy azt hittem , hogy ezen van valami finombeállítás , amivel ezeket a műveleteket 0,1mm-re pontosan meg lehet csinálni , de úgy látszik itt még nem járunk , vagy nem ebben az árkategóriában :D


Kösz a válaszokat!

2012. máj. 29. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!