Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen előnye hátránya van az...

Milyen előnye hátránya van az országúti kerékpároknak? Nagyon szimpatikusak ezek, de félek a mélyen ülő kormánytól és az ezzel járó nonszensz görnyedt testtartástól.

Figyelt kérdés

Első biciklim egy monti volt. Jó volt de lassú.

A másik egy trekking. Ez már gyors, dinamikus haladású aszfalton, terepre meg úgyse megyek.

Hova tovább?

Országúti! Annál gyorsabb gördülékenyebb úgysincs.

Igen ám, de az a kormánykiépítés. Törzs mélyen előredől, fej meg 90 fokos a törzshöz.

Ez anatómiailag abszurd. (Nak tűnik).


2014. jan. 12. 19:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

mindezzel a mostani trekkingem is rendelkezik



Lenyeg a 622-es vekony kerek, a konnyu-merev vaz es a klasszikus felepites.

2014. jan. 15. 13:44
 12/14 anonim ***** válasza:

Akkor viszont lehet, hogy a rázkódástól fájnak a tagjaid. Egy vékony gumis kerék sokkal jobban ráz, mint egy monti vastag gumija. Persze a vastag gumi lengéscsillapításáért kemény árat fizetsz gördülési ellenállásban.


Milyen gumi van azon a trekkingen pontosan (a vastagsága is érdekel)? Milyen nyomásra fújod? Én 28-622 Continental Sportcontactot használok (csak azért nem ajánlom, mert újabban csillagászati áron adják, pár éve 2000 Ft/db volt), 5-6 bar nyomással. Ez 4-6 km/h hátrányt jelent nekem a 8 bar, 23-622 Conti ultrasporthoz képest, de sokkal jobb a csillapítása.


A másik, hogy ha acél vázas országútit keresel, aminek van hajlítás az első villájában meg a támvillájában, az is sokat segít a rázkódásnál.

2014. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát én is azt mondom, ne félj az oútitól! Nekem is trekkingem van, egy cross-trekking, de nagyon szeretnék egy országútit. Igen, ezen a testtartás dolgon én is elgondolkoztam, de nem tart vissza ez egyáltalán, hanem inkább az anyagiak, sajnos nincs rávalóm.

Ha tapasztaltak azt mondják, hogy nem kényelmetlen, akkor hihetünk nekik. Ha meg először furcsa is lesz, bele lehet szokni néhány nap múlva.

A gyors haladást, a kis ellenállást már én is nagyon várom!

2014. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kifelejtettem, ha úgy döntesz, veszel országútit, karbon nyeregcsővel és villával kérd, azért az segít picit a rázkódás csillapításban.
2014. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!