Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen előnye hátránya van az...

Milyen előnye hátránya van az országúti kerékpároknak? Nagyon szimpatikusak ezek, de félek a mélyen ülő kormánytól és az ezzel járó nonszensz görnyedt testtartástól.

Figyelt kérdés

Első biciklim egy monti volt. Jó volt de lassú.

A másik egy trekking. Ez már gyors, dinamikus haladású aszfalton, terepre meg úgyse megyek.

Hova tovább?

Országúti! Annál gyorsabb gördülékenyebb úgysincs.

Igen ám, de az a kormánykiépítés. Törzs mélyen előredől, fej meg 90 fokos a törzshöz.

Ez anatómiailag abszurd. (Nak tűnik).


2014. jan. 12. 19:43
1 2
 1/14 savanyújóska ***** válasza:
Akkor vegyél egy fixit, vagy SS-t, legalábbis ha csak városban mész, akkor ezek a legköltséghatékonyabbak. Országutikat pedig lehet állítani, szóval biztosan lesz olyan beállítás, ahol nem fáj semmid hosszabb idő után sem!:)
2014. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
a koskormányt sem kell mindig alul fogni, egy a méreteidhez megfelelően megválasztott országútinál kényelmesebb testtartású bicikli nem sok van a világon.
2014. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
országúti és országúti között is rengeteg a különbség, de igen ha megfelelően van a méreteidhez kiválasztva, akkor egyáltalán nem görnyedsz rajta, és valóban a koskormányon max akkor van lent a kezed, ha tényleg szükséged van a légellenállás minimalizálására, de általában fent fogja mindenki, úgy meg aztán egyáltalán nincs mélyen az a kormány... persze ha nem a megfelelő a bringa mérete, akkor előfordul, hogy el sem éred a kormányt...
2014. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2014. jan. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én nem rég váltottam országútira, de a montival ellentétben, itt nem fáj a hátam. Szóval nem kell félned. Kényelmes ez.
2014. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

a montival sose fájt semmim.

na de a mostani trekkinggel.

egy huzamosabb teherés után nincs olyan részem ami ne fájna.

és még mielőtt belemennénk hogy vázméret meg nyeregbeállítás, meg első teló meg kormányszög-minden van minden jól van beállítva. és akkor is.



de a montival ellentétben, itt nem fáj a hátam

2014. jan. 12. 22:20
 7/14 anonim ***** válasza:
ha jól lenne beállítva, nem fájna... legalábbis olyan ami a testtartástól függ.
2014. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

na mindegy a beállítást hagyjuk.

úgyis nyugdíjba megy a trekkingem hamarosan.


inkább azt mondjátok meg, mi legyen inkább: 29-es monti vagy országúti?

gyakran megyek hosszabb túrákra (akár 100+ km is), fontos a könnyű hajtás, a gyorsaság, a dinamizmus, ugyanakkor csomagtartó és néha a málha nálam elengedhetetlen.

2014. jan. 13. 10:11
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha aszfalton mész akkor semmiképp sem monti... Én nyáron mentem párszor országútival, de nem volt kényelmetlen. Egyszer fájdult meg a csuklóm tőle, de az inkább a rossz útminőségtől volt, eléggé rázott (tényleg nagyon rossz volt az út)
2014. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Olyan kormany raksz az orszaguti (jellegu) bringara, amilyet csak akarsz, maz a fek-valto karokat is ennek megfeleloen valasztod es kesz is. Ha akarod, elore allo bikaszarvat ratsz fel es mar is triatlonos geped van, a koskormanytol verseny, az egyenes kormanytol fitnesz ... ha tarcsafeket szerelsz ra > onnantol cyclocross. Ez nagyjabol ilyen egyszeru. Lenyeg a 622-es vekony kerek, a konnyu-merev vaz es a klasszikus felepites.
2014. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!