Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Gagyi bringából lehet használh...

Gagyi bringából lehet használhatót varázsolni?

Figyelt kérdés

Hozzám került egy fospisztoly, egy összteleszkópos "valami", amit eszembe nem jutna venni, ingyen került hozzám. Alapból nincs nagy baja, teljesen használható, de szeretnék inkább biciklit faragni belőle! Arra lennék kíváncsi, ha elkezdem átalakítani, az mennyire jó ötlet? Amire gondoltam: hajtókar, pedál, lánc, váltó, felnik, gumik, utána bovdenek, fékkar, és majd a teleszkópok is! Tudom, hogy ez a teljes csere, csak a váz nem, de még így is olcsóbb mint venni egy újat, és egybe nincs is ennyi pénzem, de aprólékosan megoldható!

Kíváncsi lennék, hogy kinek milyen ötlete illetve tapasztalata van ezzel kapcsolatban?!



2013. okt. 10. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
No én arra nem fogadnék, hogy olcsóbb, főleg a teleszkóp az, ahol megszívod, mert jó minőséget nem árulnak olcsón, sz.rt meg sz.rra cserélni sok értelme nincs. DE a váltó se két fillér, a felni gumi is azért nagyobb tétel, az meg illúzió, nincs rá pénzed, ha apránként ölöd bele akkor mivel jársz jobban, mintha összegyűjtöd és veszel egy normális biciklit?
2013. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És szerinted az a sz* r váz bírni fogja a terhelést?

Vegyél inkább használtan normálist, de a sz* rból nem lehet várat építeni.

2013. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazából tudom, hogy szarból nem lehet várat építeni, csak gondoltam kikérek pár véleményt mielőtt beleugrok egy hülyeségbe!

Tudom hogy gyűjteni is lehetne, csak szeretnék közbe is tekerni, viszont alap dolgokat muszáj ezen is cserélni!

Vagy ezt elpasszolni és venni egy teljesen alap, jobb vasat venni!

2013. okt. 10. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Amennyit ráköltesz, annyiért vegyél egy használtat, aminek a váza is jó.

A terved szerint lesz egy vacak vázra épített biciklid, aminek az egyéb új alkatrészei is hamar tönkremennek.

Jobban jársz, ha egy jó vázon szépen sorban mindig csak a szűk keresztmetszetet cseréled le, éppen amennyit rá tudsz szánni.

2013. okt. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ellent kell mondanom, kõmûvesként az a szakvéleményem, hogy amennyiben rendelkezel elegendõ mennyiségû sz@rral, abból igenis lehet várat építeni, csakhát, büdõs lesz... komolyra fardítva a szót, mire mindent kicserélsz, (feltéve, ha tényleg minõségi alkatrészekrõl beszélünk) biztosan jópár 10e rá fog menni, addigra valószínûleg rá is kapsz az ízére és akkor már a vázat is le akarod cserélni, de mivel eredetileg mindent ehhez a vázhoz igazítottál, valószínûleg jópár kompatoibilitási problémába fogsz ütkõzni, ami felesleges pénzköltést eredményez... fiatal koromban, mikor szervízben kisegítettem rengeteg ilyen szerencsétlen "felújítást" láttam, ahol a végén született egy 99% új bringa 2* es áron, mintha vett volna egy hasonló kategóriát boltban... sõt bevallom az elsõ csepel fiximmel én is belesétáltam néhány csapdába, a végén, már csak a kormány maradt az eredeti, és a bringa szinte gyári felszereléssel 170 ben állt meg, miközbek kb ugyanazt boltban megkaptam volna 90 ért, nagykerben meg ne is menjünk bele mennyiért...
2013. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
finggal nem lehet tojast festeni :) (erti, aki erti)
2013. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
drágább a leves,mint a hús. Amennyit ráköltesz,veszel egy normálisat,meg kár rá az energiát pazarolni.
2013. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Meggyőztetek, hogy ezt az ötletet inkább elvessem!

De hol lehetne eladni egy ilyen bicajt? És mennyiért?

Mert akkor vennék inkább mást, amivel megéri foglalkozni!

2013. okt. 10. 21:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát felteheted expresszre apródra meg ilyen helyekre. Állapotától,korától függően pár tizenezerért eladhatod ha jól csinálod. Irányárba mindig többet érdemes kiírni,mint amennyit ér,mert úgyis alkudnak. Bár készülj fel,hogy ezekért az 50 tonnás össztelós,ócskavasakért nem kapkodnak annyira.
2013. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Meg fogadtam a tanácsokat, elpasszoltam a bicajt és vettem másikat!

Ez egy régi német versenybicaj, van mit bütykölni rajta és felújitani, de ennek lesz értelme!

2013. okt. 15. 10:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!