Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi baja lesz a kerekeknek,...

Mi baja lesz a kerekeknek, fogaskeréknek, tengelynek, ha zuhany alatt lemosom?

Figyelt kérdés

Utána le kell olajozni? A csapágyaknak nem tesz rosszat? Berozsdásodhat?

Mint egy nyári eső, szóval gondolom nem, de mik lehetnek a problémák?



2013. szept. 22. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne tedd :D egyrészt a víz nem szedi le az olajas koszt, vagy ha elég nagy nyomással csinálod, hogy igen, az meg már tönkreteheti az agyadat (mmint a bicajét).

Vázat moshatsz vízzel, csak ügyelj rá, hogy közvetlenül a hajtásra ne irányítsd.

Lehet kétezernéhányszáz forintért "Dirtwash" nagynyomású fujót venni (Budapesten a Király utca 83. szám alatt lévő Hajtás Pajtás bicajboltban pl), az tökéletesen levisz mindent, pont néhány napja pucoltam meg az egész koszorút, gyönyörűen tiszta lett. Ha alaposan akarod, akkor szedd szét az egész kereket, szedd le a koszorút, és a fogaskerekeket egyenként (a szétszedhetőket), amik meg egyben vannak, azoknál használj rongyot, feszítsd ki és húzogasd ide-oda két fogaskerék között. Ha jó helyre fújod a dirtwasht, fekete lötty fog alul kifolyni.

2013. okt. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Lemostam végül - még akkor - és egész jó lett nem lett gond. Gyönyörűen lehozta a felesleges olajat, a fogaskerekeket szerszám híján a rongyos trükkel tisztítottam.
2013. okt. 8. 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!