Ha tekerek, az mennyit segít a fogyásban?
Nem mindegy mennyit tekersz, nem mindegy milyen intenzitason tekersz, nem mindegy milyen surun tekersz ... es valoban, az sem mindegy hogyan elsz, miket eszel (es mennyit).
Lenyeg a lenyeg, ha rendszeresen, eroteljesen es sokat sportolsz (barmelyik fizikai sporttol), helyesen taplalkozol es kiegyensulyozottan elsz, akkor bizony fitti leszel, no zsirpaca. Igy tehetsz szert sportos alkatra.
Többet ha csinálod is és nem csak megkérdezed...
Na szerinted?-,-
Gondolom, a tekerésnél a sportszerű testmozgást értetted... :D
Nem mindegy, milyen kerékpáron tekersz! Sportoláshoz általában méregdrága sebváltós bringákat szoktak használni. úgy tíz éve 165 kilóról egy nyár alatt lefogytam 88,5kg-ra, így szerintem hasznos dolgokat tudok mesélni, olvasd át és eldöntöntheted magadnak, mennyi hasznát vetted... - Nálam hatásosnak bizonyult.
Először is: ki kell választani egy olyan útvonalat, ahonnan nem lehet pl. 15perc alatt hazaérni, ha elfáradunk. Része a dolognak, hogy a napi vállalt kilométert kényszerűen le kelljen tekerni.
A kerékpározást nem egyszerre kezdtem teljes intenzitással, hanem egy hétig szotattam fokozatosan magam, egyre nagyobb távolságokat megtéve az országúton, majd onnan visszafordulva. Eleinte a városhatár táblánál is elfárad az ember, de sokáig egyáltalán nem siettem, élveztem a levegőt, kilátást, a napsütést. Ha mint az őrült hajt valaki, attól alaposan megéhezik, kifárad gyorsan, de ez a munka nem fogyaszt sokat, mert rövid ideig végzi az ember.
Tehát szépen a saját tempómban elindultam délben, amikor a lehető legrohadtabb hőség volt. Azért ekkor, mert így hatékonyabb a dolog, több a leadott kalória. Az útvonal megválasztásánál ügyeltem arram, hogy 10km-enként legyen valamilyen üzemelő kút. Nem jó a műanyag kulacsban langyosodó víz semmire, ráadásul a felső testet, hajat se lehet rendesen lelocsolni a kevés vízzel.
A kerékpár: szándékosan egy hegesztett (erősített) vázú kemping biciklit vettem - jelképes áron. Erős, mint az állat, olcsóbb, egyszerűbb a javítása, baj esetén könnyebb vállon szállítani. (erre sose volt szükségem, mindig megoldottam a dolgot, hogy hazaérjek)
A bicikli felszerelése: szerszámkészlet, gumiragasztó, folt legyen mindig nálad, engem többször kihúzott a pácból. Kóbor kutyák támadása ellen egy zacskó őrölt bors, vagy gázspray, gázpisztoly... (Párszor volt kalandom de ennyi üzemóra alatt ez természetes.)
A célt 27...32Km-ben maximáltam, ennél messzebb sose mentem. Ez oda-vissza napi 54...64km, a célban volt mindig valami természetes víz (tó, folyó, holtág, stb) ahol lehetett úszni egyet. Itt is volt kitűzött cél, általában a túlső part, azaz egy odavissza menet. Nem cél, hogy az ember rommá fáradjon, attól nem fogy jobban. Tehát szép nyugodtan lehűltem, majd a saját, legkényelmesebb tempómban leúsztam a napi távot, (ez meg se kottyant) végül bicajra fel és GO haza. Általában este 6...8 között értem vissza, vagyis fél nap ráment a dologra.
Étkezés: Mivel fél napot mocorogsz, ezért bármit zabálhatsz, annyit nem bírnál megenni, hogy pozitív bevitelnél legyél. De én egy szezon alatt le akartam fogyni, tehát egész nyáron kerültem a zsíros ételeket. Tettem hetente 1..2 kivételt, de inkább leveseket, kompótokat (a répacukoral soha nem spóroltam bele, de ez az eredményt nem befolyásolta) ettem. Kenyeret és lisztes dolgokat alig. Főtt kukorica, útmenti fákon az ehető vadgyümölcsök (ona-bóna, vadszilva, stb.) vitaminnal elláttak, azaz megvolt aminek kellett,. A szénhidrátot meg naponta cipeltem magammal, azok az ember természetes súlyzói, amiket ha akarna se tehetne le itt a Földön. :)
Otthon az ételt amit ettem, mindig bőven sóztam, mert izzadáskor nagy a sóvesztesség.
Nem ragozom, jól lepirultam a napon, a pólók (míg egyáltalán szégyenlősségből felvettem) hófeférek voltak a kristályos sókiválásttól és megszáradva úgy megálltak a sarokban, mintha középkori vasingek lettek volna.
A súly viszont pörgött lefele, mint a megbuherált kilométerszámláló... Hetente 3..6 kilókat fogytam. Eleinte lassabban indult meg, inkább a vízháztartás állt helyre. Utána felment 6-re, majd úgy 120-tól lefelé ismét szép lassan csökkent. Őszre, mire először kifázítottam a heréim az ülésen és abbahagytam a kúrát, már csak a heti 3 kilót tudtam tartani, de akkor már 90 alatt jártam...
Nos, nekem enyit segített a fogyásban a tekerés. Nem mondom, hogy mindent jól csináltam, mert a súly olyan 3 esztendő után szépen alattomosan elkezdett visszajöni.
Nem gyorsan, hanem újabb 5 év alatt tért vissza minden a régi kerékvégésba, de visszatért. Ehettem kenyeret és vizet, kínozhattam én magam reggeltől napestig mindenféle étrendi megvonással: így örökké lehetetlen élni. Nem élet az, ahol az ember minden alkalommal megszenvedi az étkezést. Szóval ha nem mozogsz, akkor sajnos ez vár rád...
Nyilván ezt az mozgalmas, félnapot sportolok féle életmódot a városi ember nem engedheti meg magának egy munkahely mellett, én se tehettem - ezért jártam így...
Két ilyen fogyókúrán vagyok túl, a hatás mindkettőnél hasonló volt, az utóhatás szintúgy.
Még egy apróság: Pár éve volt egy térdtörésem. A műtétnél megnézte a doki a másik térdem is a röntgennél, mert látta, hogy az ízület kissé féloldalas irányból, elég kopott. Ez egy 38 éves átlagembernél nem gyakori, főleg irodai munkakörben. Szerintem ezt a kopást egyértelműen a kis kemping bringán történő tekerés okozta. Szóval bár ez a fogyókúra még a kényelmesebbek és végigvihetőbb azok közül ami hasonlóan hatékony, de bizony ha jól csinálod, akkor a térdízületeket nem kíméli. Ennyi azért hozzá tartozik az igazsághoz.
Remélem, tudtam segíteni valamit, hasznos önkínzást neked is. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!