Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Trekking kerékpárosok! Szoktat...

Trekking kerékpárosok! Szoktatok foglalkozni vele, ha egy oútis elrepeszt mellettetek?

Figyelt kérdés

Ma is elhúzott mellettem egy, próbáltam utolérni, de esélyem sem volt. Jó érzés lehet egy ilyen bringával menni, de azt hiszem, erre mostanában anyagiak mellett esélyem sem lesz. A jobbak 200-300 ezer Ft-tól kezdődnek.

Néha cikinek érzem az egészet, az oútis jót nevethet rajtam.



2013. ápr. 8. 16:44
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Tudnál konkrét márkát mondani, hogy merre érdemes elindulnom?
2013. máj. 24. 20:54
 12/13 Linkoln ***** válasza:

Márka. Hát, ez jó kérdés. Én nagyon sok márkát teszteltem már, főleg a nevesebbeket. És tényleg jobbak. Kerékpároknál a nagy név sokat jelent, azonban, ez az árukban is benne van.. :/

A nagy olasz cégek, illetve egyéb, USA stb kiegészítő, alkatrész gyártó cégek versenymodelljei a lényegesek.

Nem egy komplett biciklin van a hangsúly. Egy jó megbízható középkategóriás outi minden darabja legyen neves.

A pedál legyen egy jó Look, vagy Kéo modell, a kerék legyen egy neves kerékgyártó fénye, pl fulcrum, vagy mavic, a váz legyen neves vázgyártó modellje, pl egy bianchi, a kiegészítők legyenek ritcheyek, mondjuk comp, vagy wcs, nyereggel ne érd be olyannal mai nem okés. Selle italia, vagy san marco esetleg fizik biztos gyárt olyan nyerget ami megfelel stb.

Próbáld nézegetni hogy mit mennyiért kínálnak, és ha van egy csodás kerékpár viszonylag olcsón jó cuccokkal felszerelve akkor le kell csapni. Azok a részek amik nem az igazik, vagy nem jönnek be, könnyen cserélhetőek.


Tehát: Neves alkatrészgyártók neves modelljeivel felszerelt bringával nincs probléma. Pár példa hogy milyenre gondolok:

[link]

Egy jó focus váz, shimano ultegra 6600 (Iszonyat erős és jó szett, a shimano felső középkategóriás legerősebb szettjének legerősebb típusa) egész jó shimano kerekek, nagyon jó ritchey wcs felső középkategóriás kiegészítők..

Egy nyereg és pedálcsere nem árt, de amúgy nem rossz. ha leengedné az árat 150-re.

Amúgy egy kicsit kicsi a váz.


[link]

Ezzel összehasonlítva, jóval jobb azon a téren hogy ez inkább a belépő kategória felé húz elvben, felszereltségben. Ezt gyárilag kb így teszik össze. Ezzel sincs baj, a középkategória valamivel könnyebb, fejlettebb, megbízhatóbb. ha ez olcsó lenne jó lenne. De nem az.


[link]

ez meg jó példa arra hogy a márkáért is sjanos fizetni kell. Ezt gyárilag teszik így össze. Elég olcsó alaktrészeket építenek rá a vázra. Egy középkategóriás birnga ilyen vázzal jó lenne, de ez inkább belépő/alsó kategóriás, középkategóriás árban.


Áh, nem is nézem most tovább, szűkös a kínálat.. :D

Hát, kérdésre kitérve:

Jó márkák? Szett:

Shimano 105 ös szett. 3 fő típusa van 5700 a tuti, 5600 jó 5500 már régi

Ennél mégerősebb a shimano ultegra 6500 elmegy 6600 nagyon jó 6700 méregdrága reformált..

Shimanonak is vannak jó kerekei és pedáljai, de azokhoz shimanos stopli is kell. Kerekek wh r500 tól kezdődik. (versenykerekek)

Kerekek:

Campagnolo nagyon jó kerekeket csinál Khamsin-tól kezdődik. De sokat kell fizetni a névért.

Fulcrum (campa leányvállalat) dettó, kicsit olcsóbb. Szuper kerekek! Racing 7-0 ig 7 a belépős stb.

Mavic híres kerékgyártó. Elég nehezek de nagyon erősek. NAGYON!

Gumik:

Schwalbe lugano ratyi, törik, szakad. Durano sokáig bírja de finnyás. Ultremo nagyon jó versenyezni, amúgy hal hamar és méregdrága.

Continental csinál jó gumikat. Lassan kopnak és nem repednek stb. ultra sport, szuper sport, gp 4000s nagyon ott van de ó drága. Vredstein vagy hogyhívják is nagyon jó!

Nyereg: selle italia a nyerő nálam. Sok modellje van, valami komoly modell közül érdmees választani, azok nagyon nagy eséllyel jók lesznek. (Thoork (Nekem ez jött be) slr, flite)

San marco: ponza, aspide stb dettó

Fizik itt is neves modellek a tutik.

Kiegészítők én ritchey párti vok. Sok pénzt öl bele. Soha semmi gondom nem volt vele. Stucni nem ropog, kormány kényelmes, nyeregcső nem laza kötést biztosít, nem ropog a vázba.. Wcs a tuti.. :D Comp sem rossz stb.

Váz:

Pro tour szponzorok ölnek sok pénzt hogy kényelmes jó minőségű bringákat csináljanak. Egy középkategóriás váz model a pro tour csapatok egyikéből. Amit éppen kínálnak.

Szerintem olvasgass, és nézegesd őket, előbb utóbb lesz egy.

Arra lecsapsz, feltuningolod, méretre szabod stb és tuti!

2013. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a nagyon részletes válaszod!Igazán kedves Tőled! A Bikemagot én is nézegettem, tényleg szűkös a kínálat.

Ha úgy válogatom össze az alkatrészeket, összerakják nekem a boltban? Mert az építéshez én sajnos nem értek.

Amúgy a kész bringák közül én egy Wilier Montegrappára gondoltam. Gondolom, ismered. Egy kezdőnek megtenné? Vagy mindenképp úgy rakassak egyet össze?

2013. máj. 25. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!