Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Trekking kerékpárosok! Szoktat...

Trekking kerékpárosok! Szoktatok foglalkozni vele, ha egy oútis elrepeszt mellettetek?

Figyelt kérdés

Ma is elhúzott mellettem egy, próbáltam utolérni, de esélyem sem volt. Jó érzés lehet egy ilyen bringával menni, de azt hiszem, erre mostanában anyagiak mellett esélyem sem lesz. A jobbak 200-300 ezer Ft-tól kezdődnek.

Néha cikinek érzem az egészet, az oútis jót nevethet rajtam.



2013. ápr. 8. 16:44
1 2
 1/13 Dogmatix91 ***** válasza:
miért nevetett volna rajtad? :S tök más kategória a kettő. Ez kb olyan, hogy egy M6-os otthagy egy Transitot.
2013. ápr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz ilyenekkel, egy orszagutis sem gondol hasonlokra. Viszont ne is nagyon probalj a nyomaba erni, mert nem vagytok egy kategoria.


Versenyezni nem az utakon kell, ilyen eroprobakra ott vannak az amatorversenyek, vagy teljesitmenyturak.


Csak akkor fog mosolyogni rajtad egy orszagutis, ha probalkozol vele :)

2013. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Linkoln ***** válasza:
100%

Én outis vagyok, genetikám marha jó, sosem jön hátulról nekem bringás, viszont gyakran előzöm őket. Nem szoktam rajtuk elmosolyogni, hisz nem tudom miért teker.

Általában az outisok vagy rájöttek hogy az outi is kényelmes, és kellemesebb vele aszfalton tekerni mint bármi máson, vagy elég komolyan veszi a témát, és edz, versenyzik, vagy erősen a hobbija. Így általában az outisoknak nem csak a bringája ajobb de többet is foglalkozik a kerékpározással. Nagyobb távokra mennek stb. Így nem meglepő hogy egy túrázó, vagy élmény kedvéért tekerő mellett elteker. Természetes.

Fordított esetben furcsább, de az sme meglepő.

Egyedül akkor szoktam elmosolyogni amikor országúton bmx-est előzök meg.. :D Azért mindennek meg van a helye, meg a módja.

Egyébként tényleg a normálisabbak 200-300E-nél kezdődnek, de szememben a fő szempont edzéshez hogy legyen benne anyag, minőségi legyen, ami nem akar majd szétesni de nagyon merev és nagyon élvezetes vele tekerni.

Nem csupán gyorsabb az outi de kevésbé fárad el a combod. Inkább a tüdő és a szív fárad el, így kényelmesebb a hajtás.

Amúgy bikemagon nézegesd a hirdetéseket, pl itt van egy ilyesmi:

:S Elvitték. Pedig 3 jót is feltettek 100 ezer körül pénteken. Egy sincs már meg. Nah jah a szezon.. :) A lényeg hogy 100 körül kapni alu váz, carbon villa, középkategóriás szettes, egész jó versenykerekes bringákat. Azok nagyon bírják a strapát, és elvre olyanok mint a csúcskategória.

2013. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nem próbálod megelőzni akkor nem ciki, sőt még akkor sem ha hősiesen követed bár 1-2km-t, viszont ha elkezded üldözni és pár méter után levegő után kapkodva lassítasz na az már az. Csak akkor próbálkozz ilyesmivel, ha biztos vagy benne. Engem rég nem próbáltam megelőzni: mtb-zek, de itt Erdélyben kevés az outi.
2013. ápr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem, üldözéssel nem is próbálkoztam. Most, hogy így írták előttem, és szoktam is hirdetéseket időnként olvasni, hogy 150 körül már lehet használtan oútit venni, kezdem sajnálni, hogy megvettem a trekkinget. 90 ezerbe került, ha ehhez egy kicsit hozzátettem volna, már meg is van az oúti.

Ráadásul tapasztalok hegymenetben valami recsegő hangot, amit egyszerűen nem lehet megszüntetni. Most volt szervizben, szét lett szedve, zsírba van rakva, minden leellenőrizve, mégis recseg. 1,5 éves az egész gép. Így még eladni sem tudom, pedig amúgy nagyon szép. Egy Caprine Tour Cross. Ugyanilyen van eladó a testbike.hu-n is, nem sikerült a srácnak eladni, egyszerűen nem kelendő ez a típus.

Vásárláskor nagyon gondolkoztam, hogy trekking vagy országúti legyen, az út rossz minősége miatt nem mertem az oútit megvenni, de aztán errefelé mégis csak kizárólag oútival zúznak.

2013. ápr. 8. 20:47
 6/13 anonim ***** válasza:

Én outival sem foglalkozom vele, ha elmegy mellettem egy. Az út nem verseny. Túrán meg ismerősökkel lehet ezzel szórakozni, de egy tök ismeretlennel nincs értelme. Nem tudod, mennyivel jobb az ő gépe (mert nekem 200k-nál jóval olcsóbb outim van), nem tudod, hogy nálad többet vagy kevesebbet ment-e aznap. Meg én amúgy sem szoktam mindig sietni haza, így nem csoda, ha megelőznek.


Mondjuk ahhoz, hogy ne irigykedjem mások jó teljesítményére, sokat segít, hogy nekem is van outim, és pontosan tudom, hogy azzal ugyanolyan erőfeszítéssel +7-8 km/h-val gyorsabban tudok menni, mint a trekkinggel. Ez megnyugtatja a lelkemet, hogy nincs mire irigykedni, bennem is van erő.

2013. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha ennyire vagysz egy orszagutira, elobb utobb ugyis beszerzel egyet:) Ok amugy nem fognak kirohogni, te meg nem fogod oket utolerni. Egy 6-8kg-os vekony kerekes bicot ne hasonlitsunk egy 17kg-s kecskehez.

Tok mas kategoria. En is sokat vacilalodtam az orszaguti es a trekking kozott. Nem a penz dontott a trekking mellett. Egyszeruen utalok autok kozott, orszaguton tekerni es napi hasznalatra, meloba szerintem hasznalhatatlan.

Ha ennyire kell egy orszaguti, akkot sporolj es vegyel egy hasznaltat kesobb a trekking melle. Egy bico nem bico ugysem:)

2013. ápr. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én is így jártam mint te, vettem majdnem 100 ezerért egy trekkinget 1 nyár alatt meguntam és most adtam el össz-visz 40-ért. De sikerült vennem 28-ért egy Schwinn-Csepel Avenue-t azt felújítgattam és már én is előzgetek. Egyszer kipróbálod az outit és garantáltan a szerelmese leszel.
2013. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Irigyellek utolsó. Az én trekkingem is közel 100 volt, ezért már tényleg lehet egy belépő szintű oútit venni. Spórolok egy igen jó bringára, de a nyarat még biztosan a trekkingel zúzom.
2013. máj. 24. 11:07
 10/13 Linkoln ***** válasza:

Igen jó bringa? Bikemagon középkategóriás, nagyon erős, nagyon márkás nagyon merev outikat kifogni 120-150 között.

Annál drágábbat már kérdéses hogy érdemes-e megvenni mindennapi felhasználásra, meg edzésre. Erős, márkás középkategóriás bringák bírják legjobban a strapát. Az felett már finnyásak. Pl karbon kerekem karbon felnihez való fékpofákkal is csomót kopott pár fékezéstől.. Szörnyű.

2013. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!