Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Teleszkópos nyeregcső vagy sima?

Teleszkópos nyeregcső vagy sima?

Figyelt kérdés
Vettem egy első tellós cross trekking bringát! azon gondolkodtam,hogy veszek egy teleszkópos nyeregcsőt! szerintetek érdemes? A súlyom 105 kiló!

2013. ápr. 6. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
4%

Izles dolga. Ha ugy tartja gusztusod, kiparnazhatod az eletedet, de azert megsugom a kerekparsport nem a puhanyok elfoglaltsaga.


Vehetsz meg retro rugos ulest is es lehet kapni meg plusz zseles ulesburkolatot. Ne fujd tul kemenyre a kereket, az is puhit a dolgon.


Mar csak egy kerdes merul fel: minek bringazol?

2013. ápr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Bringazol meg egy kicsit agyonlagyitott korulmenyekben es hamar 110kg leszel :)
2013. ápr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Kerekparozas csak jol beallitott bringaval fincsi :) Beallitasok kozott az egyik legfontosabb, az ules/nyereg helyes pozicionalasa. Egy nyeklo-nyaklo hosszusagu nyeregcso inkabb hasonlit mozgasaban a tevegeleshez, mint jol beallitott ulesmagassaghoz. Raadasul kerekparozaskor izommunkat is vegzel, az izuleteid full terheles alatt vannak ... szerinted hogyan hat a boszme tested sullya egy hajto tekeresnel mondjuk a terdizuleteidre es a labmozgato izmaidra, ha az ulespontod az egyik pillanatrol a masikra megvaltozik tobb centimetert?


Ne tevesszenek meg az osszteleszkopos kerekparok: ha jol megfigyeled, ott az ulespoziciod ugyanugy fix, csak a hatso kereknek van lehetosege a terepkorulmenyekhez alkalmazkodnia.

2013. ápr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a normális hozzászólást akkor marad a sima nyereg!
2013. ápr. 9. 13:28
 5/6 anonim válasza:
100%
A teleszkópos vagy rugós nyeregcső egy praktikus és hasznos találmány. Nem kifejezetten kényelmi funkciója van, nem fogsz kevesebb erőt kifejteni tőle. Nem fog rugózni alattad tekerés közben, és nem is változik az üléspozíciód emiatt, annál erősebb rugórol van szó. Viszont kiegyenlíti a kissebb nagyobb döccenőket és úthibákat. Nem kell folyamatos készenlétben lenned és kiállni a nyeregből minden repedés és bukkanó előtt, ezzel hosszú távon kíméled a térdizületeket és a gerinced sem kap ütést ha belemész valamibe. Van összehasonlítási alapom, javaslom, főleg Trekinghez.
2016. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is szeretem, nekem egy Cane Creek Thudbusterem van, a kisebbik, az ST, ez annyit mozog, hogy szinte észre se veszed, csak ellapítja kicsit a legdurvább terhelés tüskéket. Szó nincs semmilyen ugrálásról.
2016. szept. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!