Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van köztetek jártas túrázó?...

Van köztetek jártas túrázó? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kb 1300-1500 km-es bringatúrát tervezek Belgium-Magyarország. A pontos útvonal még nincs meg. Szeretnék tanácsot kérni, hogy mi az ami feltétlen legyen nálam és egyedül érdemes-e nekivágni.

Minden este megszállnék valahol, kevés csomagot szeretnék vinni. A túrát olyan egy hét alatt szeretném megtenni napi kb. 200 km. Ha van köztetek valaki akit érdekel beszélhetünk.



2013. ápr. 5. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy társnak van előnye és hátránya is. Nem mehetsz mindig a saját tempódban, valószínűleg több megállás, több probléma, viszont jobban telik az utazás és mégiscsak biztonságot ad. Én megpróbálnék társat keresni. Amit vigyél a bringa esetleges javításához: gumibelső, pompa, vulkanizáló készlet, imbuszkulcsok, láncbontó, én vinnék még küllőkulcsot is, mert ekkora távolságon az is okozhat problémát. Az utazás előtt valamennyivel érdemes átnézni minden részét a bringának, majd rövidebb utakon párszor kipróbálni, hogy nehogy útközben adódjon valami nagyobb hiba. Öltözet legyen minden körülményre, kaját, vizet pedig úgyis útközben kell megoldani.
2013. ápr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Milyen bringád van hozzá?
2013. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a szállással lehetnek problémák, meg az időjárással. Az előttem lévőhöz még annyit fűznék, hogy legyen nálad egészségügyi cucc is, ha valami baj van(sebtapasz, fertőtlenítőszer, kötszer, vatta).


Egyedül halálra fogod magad unni. Jó ha van kivel beszélgess, főleg este. Legjobb, ha olyat keresel, aki nagyjából ugyan olyan fizikai formában van mint te. Pénz legyen nálad rendesen és ezt persze tartsd biztonságos helyen, meg nem árt megcsinálni egy egészségügyi biztosítást.

2013. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos tanácsok, köszönöm szépen. A gyógyszerre vagy kötözőkre nem is gondoltam.

Egy Trek fuel 70 első/hátsó teleszkópos montival megyek ami városi gumikkal van felszerelve, jól megy.

Keresek társat, és mivel jövő nyárra tervezem a túrát így akár addigra össze tudunk szokni gyakorlással.

2013. ápr. 5. 21:22
 5/13 anonim ***** válasza:
Hoppá, hoppá! Ha jövő nyárára tervezed, akkor még lehet, hogy én is megyek. :D
2013. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én szoktam biciklizni, de nem vagyok valami edzett sportos alkat. :D 2 éve nyáron Nagykanizsáról megkerültük a Fertő-tavat 5 nap alatt, naponta kb. 100 km-t mentünk, de szinte végig szembeszélben. Ha nem most nyáron mennél, hanem jövőre, komolyan gondolom, ha gondolod és is elmehetek veled. Addig kicsit ráedzek, úgyis akarok most többet tekerni ha felszárad a sár és eltűnnek az erdőkből az ideiglenes tavak meg folyók.
2013. ápr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, 19/F. Merrefelé laksz?
2013. ápr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jelenleg Belgiumban élek. Innen indulnánk. Bringát meg tom oldani, hogy onnan egy magyar ki tudja hozni nem sok pénzért. Még nem kalkuláltam ki hogy kb szállással és kajával mennyi lenne ez a túra. De várok minden komoly érdeklődőt, mert a feleségem nem akar egyedül elengedni :)
2013. ápr. 6. 08:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Napi 200km (raadasul csomagokkal) ongyilkossag! Ha csak nem valami elvetemult ironman vagy aki feszegeti a hatarait, mert normal bringaskent tulmeretezett vallakozas.


Orszaguti versenyzok, akik kullot esznek ebedre es szingo gumit szarnak, Ok szoktak nagyjabol ennyiket kerekezni naponta. Versenytempoban egy-egy ilyen szakasz (terepviszonyoktol fuggoen) 4-6 ora. Szuperspecko biciklikkel, csomag nelkul, felvezetessel es kiseroautoval.


Szerintem az idealis pont a fele lenne, tehat napi 100km valoszinuleg vidaman teljesitheto. Azert egy turan nem kell kilehelni senkinek a lelket, csak-csak megallsz neha pihenni is (korulcsodalni a termeszetet, kajalni egy kicsit, szallast intezni meg hasonlok ... technikai problema is lehet barmikor). Tehat egy napot ne egyszerusits le 24 orara es ne egy elkepzelt folyamatos teljesitmennyel es idealis allapotokkal kalkulalj.


Amugy egyaltalan nem teljesithetetlen, jo kis kirandulasnak tunik. Probald meg kikerulni az Alpok emelkedoit.

2013. ápr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A napi 100-at simán tudom hozni, a 200 tényleg sok viszont így, montival, meg nagy csomagokkal. kb. 2 hét lenne, én benne vagyok, kimegyek busszal, aztán indulhatunk vissza, hazatekerek. :D Egy Merida Kalahari 510-em van, veszek rá utcai gumikat, csapágyakat kicseréltetem meg a lánctányérakat. (ezzel mentem az 500 km-t kb 5 nap alatt) Az össztelóssal nem mennék, mert arra nemigen lehet normális csomagtartót szerelni, meg nehezebb is tekerni, tárcsafék, stb... Terepre való.
2013. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!