Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpárra tárcsafék?

Kerékpárra tárcsafék?

Figyelt kérdés

Kerékpár vásárlás előtt állok, és tanácsot kérnék a fékekkel kapcsolatban.

Egyszer a Balatonparton egy német turistánál láttam egy olyan biciklit, amelyen tárcsafék volt és olajjal (!) volt működtetve. Arról elhiszem hogy jó.

DE ! Rengeteg MTB-on van tárcsafék, még a Tesco, Auchan bicikliken is. A minap egy kerékpárboltban megnéztem egy tárcsafékes kerékpárt amelyen a a fékrendszer BOWDENNEL volt működtetve !? Ahogy láttam, az egésznek az az értelme, hogy a bovden húzásának hatására a féktárcsa EGYIK oldalához hozzányomódik egy fékpofa. DE csak az EGYIK oldalához ! Ezt hogy gondolták? A féktárcsa deformálódik, elhajlik. A tárcsaféknek alap feltétele hogy a féktárcsára mindkét oldalról egyenlő erő hasson, különben károsodik.

A bovdenes tárcsafékes biciklik tényleg olyan sz*rok mint ahogy én levezettem, vagy használhatóak ?

Köszönöm



2013. márc. 27. 22:51
1 2
 11/11 anonim válasza:

Én épp most újítom fel a bicómat, és több okból is a bowdenes tárcsafék mellett döntöttem:

1. - festve lesz a felni, és a v-fék lekoptatná róla a festéket

2. - ha kialakul 8as a kerékbe, a tárcsafék működését az nem b*ssza egyből tönkre, ellentétben a v-fékkel.

3. - elegánsabb.. inkább 1 fék lesz elöl, de az legyen fullos!

4. - nem szeretem a hidraulikus technikát. extriálos tapasztalataim és a fékcsőtörések után meguntam, hogy ilyen kényes ez a rendszer

5. - a bowdenes olcsóbb is, mint a hidraulikus rendszerek.

2013. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!